„Nejprve napadnete sousední zemi a částečně ji okupujete. Pak prohlásíte okupované území za vlastní a jeho hájení před protiútoky napadené strany za „legitimní obranu vlastní země“.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
„Nejprve napadnete sousední zemi a částečně ji okupujete. Pak prohlásíte okupované území za vlastní a jeho hájení před protiútoky napadené strany za „legitimní obranu vlastní země“. A protože máte doktrínu, podle které při útoku na vlastní území počítáte s nasazením jaderných zbraní, začnete vyhrožovat, že pokud se obránce uloupená území pokusí osvobodit, nasadíte proti němu zbraně hromadného ničení.
Platí tedy, na co už experti dlouho upozorňují. Rusko transformovalo doktrínu jaderného odstrašování z dob studené války, která měla charakter hrozby plnící úlohu „poslední záruky zachování vlastní existence“ v případě nepřátelského napadení, v nástroj agresívní územní expanze, v jakousi protézu nahrazující nedostatečné schopnosti konvenčních ozbrojených sil. Je to agresívní revizionistická mocnost zcela ignorující pravidla mezinárodního řádu.
Ruské jaderné zbraně neslouží jako poslední záruka zachování existence ruského státu, ale jako prostředek jeho agresívního rozšiřování a vydírání celého světa hrozbou jaderné katastrofy.
Kreml měl na vybranou. Mohl uznat, že prohrál válku proti Ukrajině, kterou vyvolal, a hledat způsob, jak z ní odejít. Nebo se mohl rozhodnout ignorovat všechny potíže i kritiku dokonce i od těch, kdo jsou mu jinak v mnoha ohledech nakloněni (Čína, Indie, následnické státy SSSR ve Střední Asii…) a směřovat k úplnému vyvrhelství a mezinárodní izolaci.
Putin zvolil to druhé. Válku proti Ukrajině ani s povoláním 300 000 vojáků vyhrát nedokáže, ale spoléhá na to, že vyhrožování jadernou zkázou rozloží západní podporu pro ukrajinské úsilí osvobodit okupovaná území. Už od včerejšího večera, který přinesl nebývalé přiostření postojů dosud váhajícího Německa a Francie k ruské agresi, je zřejmé, že tento záměr má minimální šanci uspět.“
Zdroj: FB Juraj Smatana

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Na margo žiadneho iného konfliktu nebolo na SOL toľko článkov ako teraz. Bojovníci za mier a pisálkovci, kde ste boli do 24.2.2022?

 2. nj v Europe bolo v ostatnych rokoch neuveritelne mnozstvo vojenskych konfliktov 😀 ako a vacsinou som sa pohyboval v praci, doma, ci niekde rekreacne, ak chces konkretnejsi popis, tak sa ozvi… dakujem za opytanie a pekny vecer prajem tebe ak celej rodine, hadam sa za teba moc nehanbia…

 3. PUTINKO,len si zober co ti patri,polam im tie fasisticke congale prasive.toho narkomana v kyjeve kedy das pod ciernu zem?

 4. Vôbec ma to nezaujíma ani celá vojna.
  Jednoducho mocnosť si robí čo chce.
  Robia to aj iné štáty. Len my ako SVK sme pod médiami zo západu. Tak nám vykresľujú zlý východ.
  Si predstavte keď Amerika napadla Irak s vymyslenou rozprávkou a jednoducho všetko v poriadku. Pobrali Iraku niekoľko ton zlata a povedali že to je vojenská kompenzácia a bolo hotovo.
  Dnes americké jednotky okupujú časti Sýrie bez súhlasu vlády. A médiá u nás ? Nič, všetko je v poriadku.
  Turecká armáda si prejde do Sýrie len tak pozabija tisíce kurdov a u nás ? Nič, všetko je v poriadku.
  Ruský vojak vystrelí pri hranici a zrazu všetky naše médiá píšu o neskutočnej agresii Ruska.
  A tie krajiny ktoré robia to isté idú zrazu poúčať o porušovaní OSN a podobne kraviny.

  Som rád že slušní ľudia ktorí používajú mozog už dávno vedia a o čom to všetko je a nemajú potrebu to eskalovať.
  Ľudia ktorí používajú len malú časť mozgu a majú za ušami budú šíriť bludy o svet ohrozujúcom Rusku

 5. tak sleduj ine media, ked ti obsah nevyhovuje a trocha si dopln informacie, ked si taky svetaznaly a uvedomely clovek na uplne inej urovni, napriklad len o tom, co predchadzalo invazii do iraku a kto poskytol amikom vymslenu zamienku na vojnu… ocividne bol sadam best of sused, ked vidis kolko susednych krajin mu utekalo na pomoc 🙂

 6. Anonym 0:00
  Máš čistú pravdu a tamten zaostalec pod tebou nech aj nadalej nasáva tú lživú sionistickú propagandu !

 7. Keď dajme tomu niekedy v budúcnosti napr. Čína vystrieda USA vo svetovláde, tak čínske vojny budú v poriadku a americké budú zatracované. Lebo aj naši politici sa potom vytiahnu z amerického zadku a poslušne sa vopchajú do čínskeho. V 1918-1938 boli strčení vo francúzskej riti, 1938-1945 v nemeckej, 1945-1989 v sovietskej, 1989-doteraz v americkej. Teraz musia počkať kto vystrieda ameriku vo svetovláde. Možno to bude tá Čína.

 8. Slava Ukrajine a hrdinskym Ukrajinskym vojakom! puttler – idi na chuj a zober si aj proruSSkych zivotom frustrovanych slovenskych dezolatov…

 9. Takže ohrozujúce Rusko je blud…a oni sa tak snažia….okupovali nás a aj našich susedov, mali či majú problém snáď s každým svojím susedom po celej dĺžke hranice, vojenský napadli susedni štát, vyhnali milióny ľudí z domovov a momentálne sa tam snažíš robiť referenda, bombardujú, zabíjajú, kradnú, celému západu sa vyhrážajú jadrovými zbraňami, momentálne prebieha najväčšia mobilizácia od druhej svetove…a stále nič? Nie su hrozba?….čo majú ešte spraviť viac aby aj tí najzarytejší putinofili pochopili?..oni sa tak snažia a vy stále len o tej amerike..aj keď pošlú tu atomovku tak to budeme ospravedlňovať tým že USA zabíjali Indiánov?…

 10. Ratafák,ked si už pri tých atómových bombách, víš o tom že prví to použili proti ludom američani?

 11. Anonym 24. septembra 2022, 8:04.. .no čo je tá príčina?…nereálny vstup Ukrajiny do NATO(nemá územnú celistvosť)?, genocída ku ktorej nevedeli za 8 rokov dodať jediný dôkaz? ochrana ruskej menšiny, tým že im bombardujú mesta v ktorých ta menšina žila?, laboratóriá s bioagentami?..či nacisti ktorých majú v Rusku viac ako na Ukrajine?…čo je teda tá konkrétna príčina?…meni sa to podľa počasia….

 12. teraz je cas, aby niekto napisal, ze to je nejakym sposobom vina nato a uz to bude pomaly komplet diskusia 😀

 13. Anonym 24. septembra 2022, 8:16…viem a to je dôvod prečo by som mal byť dnes kľudný ak ju použije aj Rusko?….čo je to za logiku?…v minulosti tu robili bordel nemci, tak dnes môžu aj rusi?…Ak ma vykradli zlodeji, tak mám byť v pohode lebo minulý mesiac vykradli aj Fera?….to vám stačí dnes na obhajobu tých ruskych svinstiev to že vojny, bomby tu boli aj v minulosti?…

 14. Pre Ratafak plachta 24. septembra 2022, 8:58

  Tušil som ako zareaguješ. Vymenoval si plno bezpredmetnych dôvodov, to je typické pre teba. Odvrátiť nejakým spôsobom debatu iným smerom ako som načrtol ja. Tie dôvody uviedol Guterres aj Macron. Možno sa len preriekli a povedali čo nechceli, ale nájdeš ich aj v mainstreamových médiách.

 15. Pre toho polnočného trola 0:00 – “keď ruský vojak vystrelí pri hranici” – tak tebe to inak šľahlo na tú tvoju ruskú gebuľu, kámo. Bodaj by aj tebe ruský vojak vystrelil pri plote, a ty si potom nenájdeš dom a ani rodinu

 16. „Bezpečnostná rada OSN sa dostatočne nesnažila zabrániť vojne Ruska na Ukrajine a ukončiť ju, vyhlásil generálny tajomník OSN António Guterres…“

  Tu máš vyhlásenie Guterresa. Tie slová sú veľavravné, hovoria viac ako dokážeš pochopiť, pretože keď máš priznať krutú pravdu, začneš prekrúcať a vkladať ľuďom do úst aj to čo nepovedali.

 17. pre Ratafak plachta 24. septembra 2022, 9:04
  Raťafák, ešte ani raz som nevidel, žeby si napísal, že síce áno, americké svinstvá nedávajú legitimitu tým ruským ale bola chyba, že rovnako ako je teraz trestané Rusko, neboli za nelegálne invázie a útoky na suverénne štáty potrestané aj USA. Sankciami, zákazom pre ich športovcov, umelcov, atď. Takisto nato nenašiel odvahu ani žiaden slovenský pseudopisálek, inakšie aj novinárom prezývaný. Proste držíme líniu. Otvorte si oči. Bez ohľadu nato ako veľmi mimovládky, médiá a liberáli dupocú, Rusko nespravilo nič iné, len čo robia USA desaťročia. A bez ohľadu nato ako vojna skončí, politika veľmocí sa nijako nezmení. Jediné čo ma na tom všetkom teší, že liberálne vlády začínajú dostávať na frak. Krajina za krajinou. Nech len tento trend vydrží čo najdlhšie.

 18. Anonym 24. septembra 2022, 9:48 – dovolim si povedat nie ! Nie je Sered vyrazne odlisna od ostatnych miest, v tomto urcite nie.

  Problemom nie je tych zopar dezolatov a jednoduchych jedincov prepnutych SMERom na vychod.

  Problem je v tych ostatnych normalnych, ktori su ale ticho. Nemaju zaujem prezentovat normalne nazory a tak to vyzera, ze je to vsetko stratene.

  Staci aby normalni ludia pochopili, ze v demokracii a dnes to za nich neurobi nik. Dnes to bud daju hlupaci a vo vysledku sa im podrobime vsetci, alebo opacne. Zial, nic medzi tym nevidim.

 19. Som rád že som slušný občan ktorý nemá potrebu urážať iných ľudí. Na urážanie a označovanie iných ľudí nechám lumpov.

 20. Anonym…z toho obrovského počtu vyrokov si si vybral ten jeden ktorý ti zapasoval….čo chce povedať, že za to vlastne môže bezpečnostná rada OSN?..že sa Putinovi dostatočne vyhovieť?…A čo tento jeho výrok? “
  Vojna na Ukrajine bude pokračovať, kým „sa ju Rusko nerozhodne ukončiť“. V rozhovore pre televíziu CNN to v stredu povedal generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres….ten sa ti už nehodí?

 21. Anonym 24. septembra 2022, 10:14…sak napíš konkrétne kedy USA alebo ktokoľvek iný ohrozoval Európu a vyhrážal sa jej vojnou či atomovkami tak ako to robí dnes Rusko?….dostali rusi taketo sankcie za Afganistan? Čečensko? Moldavsko? Gruzinsko?…nie…teraz rozohrali takú hru že Európa ma právo sa cítiť ohrozená tak sú sankcie….koho v európe okupovali USA? Ake územie tu anektoval? Kde vyhlasiluju referenda na cudzom uzemi? Kedy sa nám vyhrážali atomovku?…či to máme všetko ignorovať a tváriť sa že sa to nedeje?

 22. Rusko sa tradicne obranuje na uzemi cudzich statov. A referendum? Je to prilis zodpovedne rozhodnutie na to aby to len tak nechali na beznych ludoch.

 23. RATO nešaškuj a netáraj tu toľko, nakoľko to SMEtisko, hNojisko a iné podobné ŠROtiská ty mierne ublížili.

 24. Prvi a ako jediní použili atómové zbrane proti civilnému obyvateľstvu Američania. Mali by sme sa mať pred nimni na pozore, čo ak to urobia znovu!?

 25. Ratafak a Majko,ľudia odsudzuju neprávo,agresiu a násilie,problém je v tom,že vy ste na jedno oko slepí.To je všetko.Ratafak vymenoval,aj ja vymenujem.Japonsko,Kórea,Panama,Vietnam,Grenada,Irak,Líbia,Afganistan,puč v Chile,v Argentine,Srbsko ,kto zapríčinil miliónovú migráciu,vznik islamského štátu,atď.Vies koľko ľudí tam ešte dnes zomiera,vieš kde všade má UsA základné,je treba byť objektívny.Ja hovorím,Rusko je agresor,a USA nie?Samozrejme,že sa môj príspevok zase zmaže,ale je to jedno,lebo sám som vinovaty,že sem píšem.Ked sa nezmaze,vystúpi ten anonym,vynada prispievateľov,len,bez jedného argumentu,a tak to tu ide dokola .

 26. Krátka definícia agresora :
  Agresor je ten,kto napadne nejakú krajinu skôr ako USA.
  Ak danú krajinu napadne ako prvé USA,tak to nie je agresia ale „mierová misia“ !!!

 27. Dlho to trvalo ale konečne niečo od teba duchaplné,👍A teraz som zvedavý ako sa budeš pred Majkom za to ospravedlňovať.

 28. Ratafak, znova opakujem, že riešiš následok, nie príčinu. Guterresov výrok o tom, že tomu mohli OSN zabrániť, smeroval do obdobia, kedy Rusi na Ukrajinu ešte nenabehli. Ty si vybral výrok, kedy Guterres povedal, že vojna bude na Ukrajine pokračovať, pokým ju neukončí Rusko. Ja na rozdiel od teba súhlasím s obidvoma výrokmi. Rozdiel v nich je ale ten, že jeden výrok patril do obdobia pred začatím agresie, druhý bol vyrieknutý už v čase agresie Ruska. Keďže vojna už bola v plnom prúde, Guterres správne poznamenal, že ukončenie vojny závisí od Ruska, avšak pred vojnou to všetko záležalo nielen od Ruska, tam mohlo zapracovať ešte OSN. Práve na to Guterres narážal. Pochop teda časový sled jednotlivých výrokov, generálny tajomník povedal obidva správne s prihliadnutím na dobu, na ktorú sa vzťahovali. A ak sa pýtaš, či chce povedať, že za to môže bezpečnostná rada OSN, tak z toho výroku to dosť jasne vyplýva. Ja len upresním, že AJ bezpečnostná rada OSN za to môže, nielen ona. Vtedy to mali v rukách dve strany (nezačatie vojny), dnes to má v rukách už len Rusko (ukončenie vojny).

 29. ruSSko je agresor, puttler je agresor. Doprajem im aby boli dalsich aspon 100 rokov zavretych v tej ich trapnej gubernii, bez moznosti cestovat na zapad, bez zapadnych technologii, ha ha vyrabaju teraz napr.ladu bez airbagov a predpinacich pasov, bez elektr.stahovani okien, ale dopadli ruSSaci, tak im treba.

 30. Anonym 7:45
  mne to pripadá že Rusi sú na východe Ukrajiny na mierovej misii. Usáci ti preprogramovali mozog,to je celé. Máš zahmlené videnie…

 31. Ešte som zabudol dodať že to tvoje zahmlené videnie označuje udatných Rusov ako RuSSákov… to SS znamená že ch priraduješ k neslávnej Hitlerovej súkromnej armáde ? Tak to máš naozaj zahmlené videnie sveta ! Práveže Ukrajinci sa hrdo hlásia k jednotkám SS ! Nie Rusi ! Jasne že si si to ešte nevšimol,to tvoje zahmlené videnie…

 32. Nie, nepreprogramovali. Vzdy som bol prozapadne orientovany. Cely civilizovany svet odsudil ruSSku agresiu. Okrem statov typu iran, sev.korea. Vas, proruSSkych trolov je chvalabohu mensina. Normalne zmyslajuci, inteligentni, vzdelani ludia nemozu byt za puttlera. Slava Ukrajine!

 33. ruSSke vojska sa spravaju ako jednotky SS, vid hromadne hroby – Buca, Izjum, znasilnovanie zien, rabovanie, zabijanie civilistov, uplne zverstva. Kradnu pracky, mikrovlnky, sedlaci trapni, prvy krat ich v zivote videli, tak museli kradnut, este aj zenske pradlo posielali domov zenam, trapneeee.

 34. Pre Daniel 25. septembra 2022, 10:49
  Už davnejšie som ti napísal že to v tej bolševickej gebuli nemáš upratané.

 35. Nehovor mu tak, bolsevici boli bolsevikmi preto, ze ich bolo viac- boľše. Tychto je nastastie menej. Cize menševik, ked uz tak.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

x