Brutálna noc v seredskom tábore

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Múzeum holokaustu v Seredi / Dnes uplynie 78. rokov od najbrutálnejšej noci v Koncentračnom tábore Sereď.

Dňa 23. septembra 1944 vyhnali, približne o desiatej večer, všetkých väzňov na appelplatz. Dostali príkaz utekať. Príslušníci SS ich začali biť palicami a bičmi. Tí, ktorí nevládali boli bití intenzívnejšie. Týranie a vraždenie trvalo do tretej hodiny rannej nasledujúceho dňa. Táto noc dostala prívlastok „BARTOLOMEJSKÁ“.

Ráno naložili a odviezli nevládne telá. Bolo ich najmenej pätnásť. Podľa očitých svedkov, niektoré z nich pri nakladaní, ešte javili známky života.

Fotografia zachytáva náhrobné kamene, ktoré patria mŕtvym zo seredského tábora. Všetky mali rovnaký tvar s plechovou tabuľou. Tá časom zhrdzavela a často odpadla. Pri týchto náhrobkoch vieme, že počas holokaustu vyvraždili celé rodiny. Pretože, ak niekto z rodiny prežil, po návrate nechal vztýčiť nový náhrobný kameň, väčšinou aj s menami všetkých zavraždených členov rodiny, pretože tí hroby nemajú…

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Pre zid 23. septembra 2022, 22:30

  Do septembra 1944 to bol pracovný tábor a po septembri 1944 to bol koncentračný tábor. Inak Izraelci majú najviac držiteľov nobelových cien v pomere k počtu obyvateľov.

 2. Pre Odpor 23. septembra 2022, 23:02
  Ked sa tento tvoj výrok dostane kompetentnej osobe budeš mat velký problém………

 3. Každý týžden dva články o koncentráku holokauste a podobne… kedy sa čosi dozvieme ako si žilo v tej dobe domáce obyvateľstvo… resp v dobe chvíľku pred

 4. Ocet, je dosť možné že sa dožijeme tej biedy ktorá tu bola pred vojnou. Vymyslené zdražovanie nás vrátí naspäť o 78 rokov. Kapitalizmus zháňa peniaze na zbrane pre ukrajinu, preto sa všetko zdražuje. Ukrajina po vojne bude zlatou baňou pre USA a spol. No ako sa budú mať Ukrajinci vieme.

 5. OCET 24. septembra 2022, 15:15

  Oni aj tí, čo boli zavrení v sereďskom koncentráku boli domáce obyvateľstvo a boli tam zavrení tiež domácim obyvateľstvom. Takže aj takto sme si tu nažívali.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

x