Mentálnu retardáciu stredného stupňa predstieral takmer 24 rokov. Za podvod mu hrozí až 12 rokov basy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Subvenčný podvod, ktorého sa dopustil 46 ročný muž, odhalili trnavskí kriminalisti.
Nebyť ich operatívnej práce v teréne, by zostal tento zločin nepotrestaný.

PORUCHY A ZLÝ STAV PREDSTIERAL
Kriminalisti predložili všetky získané materiály vyšetrovateľke, ktorá začala tento rok trestné stíhanie. Na základe získaných dôkazov, znaleckých posudkov a výsluchov, obvinila muža zo zločinu subvenčného podvodu. Od novembra 1993 do augusta 2017 mal neoprávnene poberať invalidný dôchodok. Prvý krát požiadal o príspevok, keď dovŕšil 18 rokov a mentálnu retardáciu stredného stupňa, ktorú mu diagnostikovali viacerí lekári, predstieral takmer 24 rokov.

OKLAMAL LEKÁROV AJ POISŤOVŇU
Zdravotný stav pritom deklaroval sociálnej poisťovni lekárskymi správami od viacerých odborných lekárov a to nielen pri zisťovacej prvotnej posudkovej kontrole ale aj na opakovaných kontrolách. V ambulanciách celé roky simuloval duševné poruchy, ťažko komunikoval a dokonca bol plne pozbavený spôsobilosti na právne úkony. V roku 2017 však požiadal, kvôli práci, o prinavrátenie plnej spôsobilosti a vo vypracovanom posudku neboli potvrdené ani zistené diagnózy, na základe ktorých by mal nárok na vyplácanie invalidného dôchodku. Sociálnu poisťovňu za tie roky pripravil o viac ako 56 tisíc eur. V roku 2017 došlo k pozastaveniu vyplácania dávok.

ZA PODVOD AŽ 12 ROKOV BASY
Obvinený muž z Piešťan je stíhaný na slobode. Ak ho súd uzná vinným, za podvod v takomto rozsahu mu môže hroziť trest odňatia slobody na 5 až 12 rokov

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. takto dopadne „slušný“ človek keď chce pracovať.Ani sa nedivím že niektorí sa od „prírody“ vyhýbaju robote😊

  2. Doteraz bol chovaný za štátne, po zmene pobytu vo väzení bude zas chovaný za štátne. V jeho prípade sa prakticky nič nemení, podstatné je nepracovať a parazitovať. Radosť žiť.

  3. Kto bol v tomto prípade retardovaný ? Nemyslím si, že mu vysokoškolsky vzdelaný lekár, dokonca viacerí lekári neprišli na fígel. Iba ak by im peniaze zakalili zrak… Alebo sa stal zázrak. Len by ma zaujímalo v akej politickej strane nemenovaný pacient pôsobil, lebo aj v súčasnosti ich je tam takých nesvojprávnych veľa 🙂 Príde na skladanie poslaneckého slubu a zrazu sa zistí, že donedávna bol dement a zrazu je poslanec… (mimochodom, že získal prácu v parlamente, neznamená, že prestal byť retardovaným)

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články