Boj s energetickou krízou: Uvoľňujeme 30 miliónov eur pre regionálne školy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR |MM|  Ministerstvo financií SR v pondelok rozpočtovým opatrením uvoľnilo 30 miliónov eur pre regionálne školstvo. Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

Ministerstvo financií SR schválilo žiadosť Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na uvoľnenie finančných prostriedkov nad rámec schváleného rozpočtu. Suma 30 miliónov eur bola uvoľnená na základe kvantifikácie výdavkov jednotlivých škôl, ktorú si MF SR dodatočne vyžiadalo od príslušného rezortu. Časť prostriedkov bude poskytnutých vo forme dotácie na prenesený výkon štátnej správy obciam a časť VÚC.

Pre MF SR bolo školstvo vždy prioritnou oblasťou v riešení kompenzácií za zvyšujúce sa ceny energií. Aj preto MF SR ešte vo februári poskytlo ministerstvu školstva rozpočtovým opatrením sumu 40 miliónov eur na zvýšenie normatívnych finančných prostriedkov a dofinancovanie prevádzkového normatívu z dôvodu nárastu cien energií v regionálnom školstve.

MF SR zároveň dodáva, že kompenzácie za vyššie ceny energií bude Vláda SR riešiť komplexne na úrovni obyvateľov, podnikateľov aj verejnej správy. V súčasnosti rovnako čakáme na závery rokovaní s Európskou komisiu, aby sme vedeli vyhodnotiť celkový rozsah problému a jeho následný vplyv na rozpočet verejnej správy.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Naši predkovia,dedovia zaplatili a vybudovali elektrárne,abz bol dostatok energie,priehrady pre elektrárne,pre dostatok vody pre občanov a ako aj ochranu pred povodnami.Všetko,čo sa postavilo z odvedených daní,malo by patriť ľudom.Drahé energie,to nie je záležitosť posledných mesiacov,je to politika EU,napr. platenie drahých enegií ,je vlastne aj zvyšovanie komforu napr.aj nemeckých dôchodcov,pretože Nemecko prostredníctvom EU spárovalo cenu elektrickej energie s cenou plynu a ceny energií stúpajú do nebies.Nemecko a Francúzsko zatvára jadrové elektrárne a EU,spolu s nátlakom tzv.zelených,tlačia na výrobu energií z tzv.obnoviteľných zdrojov,ktorá nie je vždy spolahlivá a hlavne je drahá.. To všetko vplýva na rast cien potravín,zvyšujú sa náklady na prevádzkovanie škôl,nemocníc a iných potrebných inšitúcii.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články