Vyhodnotenie leta na cestách Trnavského kraja

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

POLICAJTI RIEŠILI CEZ LETO DENNE VIAC AKO 3 NEHODY

ZA 62 DNÍ PRIŠLI O ŽIVOT 4 OSOBY A 115 OSÔB SA ZRANILO

KR PZ Trnava |MM|  Policajti  počas prázdnin zaevidovali na cestách 231 dopravných nehôd, z toho v júli 95 a v auguste 136 nehôd. Oproti minulému roku došlo v oboch mesiacoch k poklesu nehodovosti aj následkov.

Pri nehodách prišli o život 3 vodiči a 1 chodca. Ťažko sa zranilo 11 osôb a 104 ľahko. Z pohľadu následkov pri nehodách, bol august pre vodičov rizikovejší. Nehody si vyžiadali 3 usmrtených, 7 ťažko zranených a 65 osôb utrpelo ľahké zranenia.

Až 70 % nehôd sa stalo počas leta v mestách a obciach, na suchých cestách. Mimo obce sa stalo 67 nehôd, avšak v extraviláne evidujeme všetky tragické dopravné nehody. Alkohol po dopravnej nehode zistili policajti 23 osobám. V porovnaní s minulým rokom sa počet nehôd s alkohol pozitívne znížil.

 

NEHODU ZAVINIL AJ 1 CHODEC A 12 CYKLISTOV

Z 231 nehôd, zavinili nemotoroví účastníci 13 nehôd. Pri týchto nehodách došlo v 1 prípade k usmrteniu chodca, 3 osoby sa ťažko zranili a 8 ľahko. V obci zavinili cyklisti 9 nehôd, z toho v 3 prípadoch išlo o deti. Dve deti skončili po nehode s ľahkým zranením a v jednom prípade utrpelo dieťa ťažkú ujmu.

 

NOVÝ NEHODOVÝ ÚSEK:

Podľa kritérií 5 a viac nehôd na 1 km vyznačil dopravný inžinier nový nehodový úsek. Ide o hlavný ťah na ceste I/51 od km  87,000 do 87,550 cez mesto Senica. V tomto úseku cesty došlo k 5 nehodám, pri ktorých sa 1 osoba ťažko zranila a 1 osoba utrpela ľahké zranenia.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články