Beh nádeje 2022

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V sobotu 17. septembra sa v Seredi konal ôsmy ročník Behu nádeje. Organizátorom bolo občianske združenie Pomocníček, ktoré už od roku 2012 pomáha hendikepovaným deťom. Organizovaním charitatívnych koncertov, športových podujatí či vydávaním kalendárov zbierajú financie na pomoc detičkám so zdravotným znevýhodnením, ktorých rodiny nemajú dostatok finančných prostriedkov na zmiernenie ich osudu alebo na zakúpenie pomôcok do Denného centra Pomocníček.

Trať, štartovné, moderátor

Podujatia sa každoročne zúčastňujú bežci nielen zo Serede a blízkeho okolia ale aj zo vzdialenejších miest Slovenska. Registrácia prebiehala online niekoľko týždňov vopred, kto tak nestihol mohol sa registrovať priamo na mieste. S ohľadom na fyzické sily a kondičku si bežci aj tento rok mohli vybrať kategóriu, ktorú si chceli odbehnúť. Kým trasa hobby behu merala 4,5 km, hlavný beh mal dĺžku 8.5 km. Štartovný balíček zahŕňal tričko, štartovné číslo, čip na meranie času a občerstvenie. Moderátorom podujatia bol už tradične Peter Mano Tomič, ktorého energia, zapálenie a dobrá nálada sú priam nákazlivé. Organizátori si Beh nádeje bez neho nevedia ani predstaviť.

Detský beh

Ani tento rok sa nezabudlo na detských bežcov. Dĺžka trate bola pre malých športovcov prispôsobená ich veku. Sprievodným programom bolo vystúpenie detského zabávača Huga, ktorý je známou obľúbenou postavičkou z televíznych obrazoviek. Okrem hovoreného slova ponúka deťom aj pesničky, ktoré nielen pobavia ale aj poučia.

Výsledky

Vyhodnotení a ocenení boli traja najlepší v každej kategórii. Každý z troch ocenených získal medailu a diplom. Absolútny víťaz Hobby behu a Hlavného behu obdržal víťazný pohár.

HOBBY BEH –  do cieľa dobehlo 88 bežcov z toho 43 žien a 45 mužov

HLAVNÝ BEH –  do cieľa dobehlo 71 bežcov z toho 17 žien a 54 mužov

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články