Okresné športové hry seniorov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Jednota dôchodcov na Slovensku Okresná organizácia v Galante zorganizovala v sobotu 17. septembra okresné športové hry seniorov. Do podujatia sa zapojilo celkovo osem družstiev. Okrem Serede to bola Galanta, Pusté Sady, Pata, Váhovce, Gáň, Košúty a Šoporňa.

Myšlienka zorganizovať športovú akciu tohto typu vznikla ešte v roku 2013 a jej iniciátorom bol vedúci Denného centra pre seniorov Jozef Valábek. Oslovil predsedu Okresnej organizácie JDS v Galante Jozefa Bavúza, ktorému sa dobrý nápad ihneď zapáčil. Od tej doby sa podujatie pravidelne organizuje. Cieľom je motivovať seniorov k pohybu, utužovaniu si zdravia a v neposlednom rade o stretávanie sa z rôznych regiónov nášho kraja. Na týchto hrách treba oceniť prístup dôchodcov, ktorí vedia doslova vyburcovať seba samého, aby sa dobre umiestnili. Takýto adrenalín je super a ako športový doping rozhodne povolený

Tento ročník sa konal na štadióne v Šoporni. Účastníkov prišiel pozdraviť aj Peter Paška – primátor mesta Galanta, Adrián Macho – starosta obce Šoporňa a Jozef Bavúz – predseda OO JDS Galanta. Súťažiaci si zmerali sily vo viacerých disciplínach a vekových kategóriách ako napríklad vrh guľou, hod váľkom, granátom, kop na bránku, hod na kôš a ďalšie. Každá organizácia sa snežila pre svoje družstvo získať čo najviac bodov. Seredskí seniori si napokon domov odniesli 14 medailí. Po skončení športového vyžitia bolo pripravené spoločné posedenie a zhodnotenie podujatia. Hoci počasie nebolo ideálne atmosféru všetci označili ako výbornú a už teraz sa tešia na ďalší ročník športových hier.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Predchádzajúci článokII. ročník Bušákovho cyklomemoriálu
Ďalší článokBeh nádeje 2022

Ďalšie články