Enviropolicajti odhalili páchateľa protiprávneho výrubu 263 stromov a krov v Motešiciach

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Vyšetrovateľ Enviropolície oddelenia Trenčín odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ obvinil 44 ročného J. K. z okresu Trenčín z trestného činu porušovanie ochrany stromov a krov.

Podľa zistení enviropolicajtov malo na základe jeho pokynu dôjsť v obci Motešice, bez predchádzajúceho súhlasu orgánu štátnej správy ochrany prírody a krajiny, k protiprávnemu výrubu 263 kusov krov a stromov rastúcich na  brehu potoka Machnáč. Je to územie, kde platí 4. stupeň ochrany prírody.

Spoločenská hodnota vyrúbaných stromov a krov bola znalcami vyčíslená na viac ako 377 000 eur. Po dokázaní viny hrozí za tento trestný čin trest odňatia slobody až na tri roky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Čo je to „až“ 3 roky? Za tri roky stromy dorastú? Takto sa v tom pokračuje, pretože sa dávajú takéto mini tresty a ešte nehovoriac o tom, keď sa dohodne so sudcom o vine a treste

  2. A pokial to bol jeho pozemok v osobnom vlastnictve tak sa tam moze chodit len pozerat? Alebo uz ani to?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články