Namiesto rybiek našiel vo vode míny. Nález v Čepeni bol našťastie neškodný

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Oznámenie o vyplavenej vojenskej munícii prijala polícia v sobotu, krátko pred obedom, od kolegov z Mestskej polície Sereď. Po príchode na miesto policajná hliadka prítomnosť mín potvrdila a privolala policajných pyrotechnikov. Tí zistili, že sa jednalo o niekoľko desiatok bakelitových cvičných protitankových mín. Munícia bola stará a hlavne nefunkčná, keďže išlo o jej cvičnú verziu bez trhaviny.

Pyrotechnici si všetky vytiahnuté míny prevzali a neskôr ich hromadne zneškodnia.

V prípade, ak objavíte podozrivý predmet, nemanipulujte s ním a ihneď privolajte políciu. To, že je munícia stará a hrdzavá, neznamená, že nie je nebezpečná. Aj keď vyzerá nefunkčne, pri neodbornej manipulácií môže prísť k jej odpáleniu. V tomto prípade sa však tak našťastie stať nemohlo.

 

O nájdení munície sme vás informovali v našom médiu tu:

Rybár našiel v čepenskom ramene niekoľko kusov mín

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Zaujímavé armáde to nechýbalo? Armáda mala vždy evidenciu kto muníciu prevzal hoci aj cvičnú musel ju odovzdať do skladu. Armáda sa nevyjadruje?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články