Do Serede opäť prichádza VATA. Opäť v inom formáte.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ema Mančíková  KC PRIESTOR / Vata leto je adaptáciou známeho Vata festu, ktorý Seredčania môžu poznať už od roku 2018. Tentokrát menšie kultúrne podujatie, ktoré spojí hudbu, literatúru, fotografiu a výtvarné umenie sa uskutoční už v sobotu 20. augusta od 17:00 na Garbiarskej ulici pri novovybudovanej Oddychovej zóne pri Váhu.

V krásnom prírodnom prostredí sa predstaví Marcel Páleš so svojím tímom poetov, aforistov, vtipkárov, dramaturgov a scenáristov. Seredčania si ich môžu pamätať z druhého ročníka Vata festu, na ktorom zožali obrovský úspech. Hudbu prinesie mladá kapela Fortuan a Mirka Slančíková Miškechová, ktorá je seredskému publiku už dobre známa.

Svoju tvorbu predstaví aj poetka s rozprávkovým menom – Ružena Šípková a v kontraste k nej vystúpi mladý literárny talent – Eva Mančíková. Obe sú autorkami poézie zo Serede. Atmosféru podujatia doplnia fotografia autorky Dominiky Beličkovej.

Vata sa tento rok objaví aj na ďalšom mieste, a to vďaka umeleckej inštalácii, ktorá odprezentuje tému tohto ročníka – Spojenie. Inštalácia bude pozostávať z kvádra, ktorého strany pomaľujú lokálni výtvarníci a výtvarníčky, konkrétne Martina Hilkovičová, Ester Hvojníková, Filip Sedláček a Frederika Kurbelová Fačkovcová. Ich diela bude následne možné odkúpiť a mať tak kus kvalitného umenia z regiónu priamo u seba doma alebo v kancelárii.

VATA vznikla, pretože členovia kultúrno-komunitného centra PRIESTOR vnímali, že regionálni umelci a kultúra sú len vatou, teda nepotrebnou výplňou, v našich životoch. Po kovide sa vatou stávajú spojenia medzi ľuďmi. Dnešný svet je zameraný na individualizmus a na to, že každý má ísť sám za seba. Sériou podujatí chce organizátor priniesť PRIESTOR, v ktorom sa všetci budú cítiť ako súčasť jednej komunity. VATA sa tento rok bude niesť v téme Spojenie a spojí hneď niekoľko podujatí. Nasledujúcim bude Vata jeseň v piatok 23. septembra v Seredskom kaštieli.

O podujatí Vata fest

Vata fest je multižánrový kultúrny festival, ktorý spája hudbu, výtvarné umenie, divadlo, fotografiu a najmä ľudí. Prináša takisto diskusie, tvorivé workshopy a krásne ručne robené výrobky. Jeho druhý ročník navštívilo viac ako 1500 ľudí a hostil umelcov ako Jimi Cimbala, BoyWonder, bratia Danišovci a ďalších. Hlavným organizátorom podujatia je komunitno-kultúrne centrum KC PRIESTOR, ktoré otvorilo svoje služby pre verejnosť v roku 2016.

 

O KC PRIESTOR

Hlavným organizátorom podujatia je seredské komunitno-kultúrne centrum PRIESTOR. Ľudia v ňom nájdu možnosť realizovať sa, načerpať novú energiu, spoznať nových priateľov a zároveň rozšíriť svoje vedomosti v oblastiach, o ktoré sa zaujímajú. Vďaka rozvojovému programu, kultúrnym podujatiam, sídliskovým piknikom alebo príjemným oddychovým večerom buduje komunitu ľudí, ktorí trávia svoj čas zmysluplne a svojou pomocou prispievajú k realizácii originálnych a prospešných projektov v meste. Stavia na troch pilieroch, ktorými sú kultúra, rozvoj a podpora.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články