Pozor! Slovákom vyvoláva podvodné číslo vydávajúce sa za políciu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR  |MM|  Napísali ste nám naozaj vo veľkom množstve, toto je výber Vašich varovaní:

VERONIKA: Zdravim, chcela by som upozornit na jedno (asi z tisicky “pofidernych” telefonnych cisel). Prave som jednemu takemu (slovenskemu) zdvihla a spustila sa nahravka v anglictine, kde mi oznamovali, ze bol vydany prikaz na zablokovanie mojho bankoveho uctu a ze musim do 45 minut vykonat overenie mojich udajov. Potom som zlozila…

MIRKA: Dobrý deň, chcela by som sa na Vás obrátiť so žiadosťou o radu. Dnes ma kontaktovalo telefónne č. +421 906 902 393, kde sa po anglicky niekto predstavil ako Polícia SR (pravdepodobne to bol automat) a informoval ma o tom, že môj ID card mohla byť zneužitá. Avšak hovor som pre istotu takmer hneď ukončila. Viem, že určite mi nikto OP ani pas neodcudzil.

PAVEL: Dobry den, dnes mi niekto volal vydavajuc sa za „Slovak Police Force“ s tym ze na mojom ID prebehli nejake podozrive operacie. Hovor znel prednahrato, bol po anglicky a bol zo slovenskeho cisla +421944180389.

ZUZANA: Dobrý deň, práve mi telefonovali dve SK mobilné čísla, kde mi nejaký mužský hlas začal lámanou angličtinou vysvetľovať , že moje údaje boli nejakým spôsobom zneužité a prepájajú ma na Interpol, tam pán odmietol komunikovať v slovenčine. a žiadal ma o nadiktovanie mena, odmietla som. Nakoľko OP mám v peňaženke a nový OP a aj pas vo výrobe, zdalo sa mi, že to bude podvod a snaha o získanie osobných údajov.

ZUZANA: Dobry den, chcela by som vas informovat o pravdepodobne podvodnom telefonate zo slovenskeho cisla. Pred par minutami mi volalo toto cislo +421 915 991 609. po zdvihnuti bolo chvilu ticho a potom nahraty zaznam – anglicky hovoriaci muz – text v zmysle “tento odkaz je od policie Slovenskej Republiky. Kedze sa udialo nieco podozrive“.

NATÁLIA: Dobrý deň, len sa chcem uistiť v jednej veci. Práve som mala hovor z čísla 0915 945 841 s tým, že mužský hlas v telefone mi po anglicky začal vysvetlovať že je zo slovenskej polície a volá mi z dôvodu, že bola zaznamenaná podozrivá aktivita s mojim občianskym preukazom. Hovor som zrušila lebo si nemyslím, že by mi zo SK polície volal niekto anglicky a môj občiansky mám stále pri sebe takže si nemyslím, že by ho niekto zneužil.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Mne dnes volal Mimino ze zlacnuje pervitin odkedy tu nanho vypisuju udajne mu klesol dopyt

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články