ÚVZ SR : Radiačnú situáciu na území Slovenskej republiky neustále monitorujeme

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ÚVZ SR |MM| Úrad verejného zdravotníctva SR neustále monitoruje radiačnú situáciu na našom území.

Aj napriek už medializovaným delostreleckým útokom na JE Záporožská jadrová elektráreň, neboli na našom území prostredníctvom siete včasného varovania detegované odchýlky od dlhodobých priemerov hodnôt dávkových príkonov gama žiarenia v ovzduší. Radiačná situácia je naďalej stabilná.

Pracovníci odborov radiačnej ochrany vykonávajú aj merania žiarenia gama metódou termoluminiscenčných dozimetrov v životnom prostredí na 56 monitorovacích miestach, ktoré sú rovnomerne rozmiestnené na celom území Slovenskej republiky.

Vzhľadom na vysokú citlivosť merania by táto metóda bola vybraná ako ťažisková pri zisťovaní dávkovej záťaže obyvateľov v prípade núdzových situácií, či už na našom území alebo mimo neho.

Monitorovanie rádioaktivity v zložkách životného prostredia a potravinového reťazca je vykonávané podľa monitorovacieho plánu (zahŕňa okrem iného analýzu vody, pôdy, mlieka, potravín, krmovín, atď.). Ani v týchto zložkách nebola zistená rádioaktívna kontaminácia.

Informácie o radiačnej situácii na našom území budeme podľa potreby aktualizovať.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Ja som len zvedavy, ze ak nam urady nameraju zhorsenu radiacnu situaciu, ci uz menej alebo katastrofalne, tak co nam odporucia urobit…zaliezt do sukromnych pivnic, ak teda mame nejaku? CO kryty este existuju? Alebo bude treba zostat v bytoch, domoch a nevychadzat? Alebo normalne budeme chodit do prace, aby stat normalne fungoval?

  2. Anonym,tak to by zaujímalo aj mňa.Mám mať strach a začať si robiť zásoby,alebo ako to bude? Nemal by sa k tomu vyjadriť pán Radačovský z MsÚ?

  3. 18:02, ospravedlňujem sa,ten kto by sa mal vyjadriť sa volá pán Račák a má na starosti krízove vedenie mesta.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články