Enviro polícia obvinila firmu, ktorá vypustila pri Senci kontaminovanú vodu do voľnej prírody

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti oddelenia Bratislava odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ vzniesli obvinenie právnickej osobe za zločin ohrozenie a poškodenie životného prostredia v súbehu s trestným činom porušovanie ochrany vôd a ovzdušia.

​Podľa zistení polície sa tohto trestného činu mali dopustiť v septembri 2020 zamestnanci bratislavskej firmy.

V katastri Farnej pri obci Ivanka pri Dunaji mali, v rozpore s príslušnými právnymi predpismi, dvakrát prečerpať najmenej 1000 m3 odpadovej vody – kanalizačných splaškov do životného prostredia.

Výsledkom tohto činu bolo mimoriadne zhoršenie povrchových a podzemných vôd v lokalite označovanej ako jazero „Pivnička“.

Škoda bola vyčíslená na viac ako 67 000 eur.

- Inzercia -

Znečistená voda zároveň infiltrovala a kontaminovala najmenej 7 025 m3 pôdy.
Rozsah poškodenia životného prostredia experti vyčíslili na viac ako 136 000 eur.
Majiteľovi príslušných pozemkov spôsobili majetkovú škodu vo výške viac ako 134 000 eur.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články