Diaľniční policajti riešili vypadnuté sliepky na diaľnici. Pád z kamiónu ale väčšina prežila

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Diaľniční policajti z Trnavy riešili v noci kuriózny prípad. S nasadením života zachraňovali bezmocných operencov.

Krátko po 01:00 h prijala polícia oznámenie poľského kamionistu, ktorému počas jazdy vypadlo z nákladného priestoru asi 50 debničiek so živými sliepkami. Na 80 m úseku cesty sa tak ocitlo približne 400 kusov hydiny. Policajti po príchode na miesto museli uzavrieť 1 jazdný pruh križovatky diaľnic R1 a D1, smerom na Trenčín.

Diaľničiari pomohli pri zbieraní popadaných debničiek a spolu s vodičom počkali na náhradný voz, do ktorého boli sliepky preložené. Napriek hrozivému pádu z idúceho nákladiaku väčšina sliepok prežila a mohla pokračovať v ceste.

Policajná hliadka vec vyriešila ako škodovú udalosť. Vodičovi policajti uložili, za nesprávne upevnený náklad, blokovú pokutu a zadržali mu vodičský preukaz. Ten mu bude vrátený ihneď po jej zaplatení. Pripájací pruh na diaľnicu D1 bol plne prejazdný až okolo 06:00 h ráno.

Pripomíname vodičom, že pri preprave musí byť náklad na vozidle riadne umiestnený, rozložený a upevnený, aby neohrozoval bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Pokiaľ prevážate zvieratá, nesmie byť ohrozená ich bezpečnosť. Náklad nesmie prekročiť najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť vozidla.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články