V tomto aktuálnom prípade nedošlo k žiadnemu „vytrhnutiu kusu stehna“

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dezinformácie Hoaxy Propaganda /  Médiá v honbe po vysokej čítanosti majú sklon dramatizovať udalosti. Napríklad v tomto aktuálnom prípade nedošlo k žiadnemu „vytrhnutiu kusu stehna“.

Lesník, ktorý čelil tzv. obrannému útoku medveďa, bol hneď po ošetrení prepustený do domáceho ošetrenia. Okrem škrabancov a zlomeného prsta na ruke má v nohe ranu po jednom zube, ktorú lekári ošetrili a nasleduje už len očkovanie proti prípadnej besnote. Nie, nechceme zľahčovať šok, ktorý nepochybne lesník utrpel pri svojej práci taxátora lesných pozemkov. Ale takáto bulvarizácia spôsobuje doslova vlny strachu a občania sa potom obávajú ísť na vychádzku do lesa, hoci počet útokov medveďa na človeka stále nie je vyšší, ako je priemer za posledných 20 rokov.

Obdobný typ zranení niekto na Slovensku utrpí prakticky každý týždeň od psov, avšak pes, hoci je štatisticky podstatne nebezpečnejší, nevzbudzuje v človeku taký inštiktívny strach, ako medveď. A preto správa o obdobných útokoch psov nie je mediálne zaujímavá.

zdroj: Fb

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Ved to bolo hneď jasné, medved vegetarián si pomýlil človeka s mrkvou… A hneď keď zacítil na zubkoch mäso, tak pustil.

 2. Za tieto utoky je zodpovedný BUDAJ ! Lesníci a odborníci ho varovali že medvede su premnižene ale on si stále ide to svoje ze medved je vegetarian 😀

 3. Počet útokov medveďa na človeka nie je stále vyšší ako je priemer za posledných 20 rokov. Vieme túto informáciu aj nejako doložiť?

  Porovnávať útok medveďa so psom? To chce inú fantáziu.

 4. Môžete si písať čo chcete, premnožený je len a iba človek..
  Čo nevyplienia nespoluobčania iného etnického názoru, to sa vyrúbe a nastávajú sa tam hotely, chaty a lyžiarske strediská.
  Stačí sa pozrieť len na Karpaty pri Bratislave.. Pomaly už dominujú v kopcoch viac domy ako stromy..
  A s Tatrami je to podobné. Stačí, keď si pozriem fotky z dovolenky pred 10 rokov a teraz.
  A prečo motám Karpaty..?
  Lebo medveď, či presnejšie vlk..
  Žiadna iná krajina nemá problém s vlkom a medveďom okrem jebnutého Slovenska.
  V Kanade, či vo Fínsku k vám príde medveď „na kus reči“, keď sedíte na rybách.
  A teraz späť k Budajovi.. Problém, ktorý tu údajne je, je preto isté a samé, prečo máme problém s vodou. Vyklčované lesy, vyťažené na holú stráň. Tam kam akože má tých 5 medveďov, čo tu máme ísť? A čo majú akože žrať, keď čučoriedky plienia nespoluobčania a vysoká je zredukovaná na počty, ktoré sú len na zábavu ožranov s flintami, čo si myslia, že sú poľovníci?
  A bodka na záver.. Pokiaľ sa nebudú robiť poriadky medzi tými kktmi, čo si myslia, že sú skyalpinisti a turisti, a ktorí permanante porušujú zákazy, tak ani tam, na tým pár metroch štvorcových čo nám ešte zostala zo zeleného lesa, nebude mať zver pokoja.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články