Na príspevkoch za ubytovanie už štát vyplatil 17,9 milióna eur

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR |MM|  Na príspevkoch za ubytovanie už štát vyplatil 17,9 milióna eur. V týchto dňoch samosprávy  rozosielajú ubytovateľom príspevky za ubytovanie za mesiac jún, ktoré im ministerstvo vnútra doručilo na účty koncom júla. 

„Príspevky v celkovej sume  5 731 166 eur za jún 2022 poskytol štát  za ubytovanie  32 093 odídencov z Ukrajiny, z toho 11 146 detí, v 1239 obciach a mestách,“ povedal minister vnútra SR Roman Mikulec. Ubytovatelia by ich mali dostať najneskôr do 5. augusta.

Ministerstvo vnútra upozorňuje, že  5. august je  zároveň posledný termín, kedy možno na obecný či mestský úrad predložiť výkaz o počte nocí za mesiac júl, počas ktorých ubytovateľ poskytol strechu nad hlavou odídencom z Ukrajiny.

 

·        Príspevok sa vlastníkom domov a bytov  aktuálne poskytuje vo výške 8 eur za noc u dospelých a 4 eurá u dieťaťa  mladšieho ako 15 rokov. V praxi ide od 570 do 1430 eur v závislosti od počtu obytných miestností.

 

·        Právnickým osobám nepodnikajúcim v oblasti ubytovania, obciam a VÚC v prípade, že umožnia ubytovanie odídencom v nebytovej budove slúžiacej na krátkodobé ubytovanie, sa príspevky poskytujú vo výške 12 eur za jednu noc u  dospelého  a 6 eur u dieťaťa do 15 rokov.

Ministerstvo vnútra opakovane upozorňuje na pretrvávajúcu povinnosť odídenca raz mesačne osobne oznámiť obci či mestu, že mu oprávnená osoba poskytuje ubytovanie.

Všetky potrebné informácie, vrátane vzorov výkazov,  ministerstvo vnútra zverejňuje na svojom webovom sídle

Príspevok za ubytovanie cudzinca podľa zákona o azyle vypláca štát od februára. Ubytovateľom bolo na príspevkoch dosiaľ vyplatených 17,9 mil. eur. 

Podrobnosti a postup pri vyplácaní príspevku za ubytovanie  upravuje aktuálne nariadenie vlády č. 218/2022. V zmysle nariadenia sa príspevky v  tejto forme budú poskytovať do septembra 2022. 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Aj ja chcem zadarmo bývať dostávať dávky a neprimerané výhody a jazdiť 300 po diaľnici aj v obci aj bez diaľničnej známky

  2. No ale ten idiot martin chce jazdit po obci bez znamky a to uz neco je. Kriste, co ich niekto klonuje?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články