38 ročný konateľ vybral vysoké zálohy, no práce ani nezačal . Polícia ho obvinila z podvodu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Trnavská vyšetrovateľka ho iba v našom okrese stíha v 9 prípadoch za pokračujúci zločin podvodu a prípadov je po celom kraji viac.

Majiteľ firmy zo Záhoria ponúkal svoje služby cez inzerát a ľudia ho kontaktovali najmä s prácami, ktoré súviseli so zasklievaním balkónov, zimných záhrad, terás a montáž prístreškov. So všetkými zákazníkmi spísal riadne zmluvu o dielo a vypýtal si zálohu, čo bola približne polovica zo sumy, ktorá si naúčtoval za komplet služby. Klientom argumentoval pri zálohe tým, že peniaze použije ako prvotné náklady na dodávku a montáž materiálu. Už pri podpise zmluvy však vedel, že vzhľadom na všetky okolnosti zákazku nedodá a peniaze nevráti. Poškodení, ktorí ho kontaktovali z Leopoldova, Modranky, z Dlhej, Dolných Oriešán ale aj z Hlohovca, a vypisovali mu viaceré urgencie, sa vyhotoveniu diela ani vráteniu peňazí nedočkali. Až po podaní trestného oznámenia sa muž spamätal a niektorým časť peňazí vrátil. Celkovo tak vylákal cez firmu cez zálohy na zákazky za viac ako 21 300 eur.

 

ČASŤ PEŇAZÍ VRÁTIL, NO SKUTOK SA STAL

Polícia v rámci Trnavského kraja vedie s podozrivou osobou aj ďalšie konania. Aj napriek snahe odškodniť počas trestného stíhania obete podvodu, je muž naďalej obvinený a jeho konanie môže byť pre neho poľahčujúcou okolnosťou pri výmere trestu. V súčasnosti mu môže hroziť za zločin podvodu od 3 do 10 rokov trestu odňatia slobody.

 

PREVENCIA NA ZÁVER

Skôr ako niekomu odovzdáte peniaze alebo uzavriete zmluvu, radšej si osobu alebo firmu preverte.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Keď si niekto vybavuje živnosť, aké musí spĺňať podmienky? Pýtam sa preto, lebo si myslím, že by mal mať dostatok vlastných financií a nespoliehať sa na pôžičky a zálohy od zákazníkov. A ešte keď z nich použije pre vlastné potreby, potom to takto vyzerá. Ale nie je to ojedinelý prípad.

  2. pre DOTAZ,zrejme nepodnikas,ak by si nezobral od zakaznika zalohu za sluzby a hlavne tovar,zakaznik moze odmietnut celu zakazku a tebe ostane tovar ktory nepouzijes a prides o peniaze,sprav to pat krat a budes vidiet ako to zamava s tvojimi financiami,mozno v rakusku,svajciarsku nemusia brat zalohy staci kvalitna zmluva,lenze sme na slovensku a tu tie zmluvy maju minimalnu vymozitelnost.

  3. Ibaže toto nie je ten prípad. Tento idiot primitívne vylákal peniaze a už vtedy vedel, že nedodá predmet zmluvy a ani nevráti peniaze. Čistý podvodníček.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články