V galantskej nemocnici platí od 15. júla zákaz návštev

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Už to vyzeralo, že Covid nebude viac zasahovať do bežného života ľudí. Hoci sa všetko vrátilo do normálu, odborníci dvíhali varovný prst, že sa počet nakazených na jeseń môže opäť zvýšiť. Táto situácia ale nastala skôr, ako predpovedali. Rýchla stúpajúca tendencia nastala už v júli a donútila konať aj niektoré nemocnice.

Z dôvodu zhoršenej epidemiologickej situácie pre ochorenie COVID-19 platí od piatka 15. júla 2022 v galantskej nemocnici na všetkých lôžkových oddeleniach zákaz návštev. Obmedzenie návštev sa nevzťahuje na kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim a u osôb, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť, sú ťažko choré alebo umierajúce. Taktiež sa nevzťahuje na jednu osobu sprevádzajúcu rodičku pri pôrode a jednu osobu, ktorá sprevádza pacienta pri prepustení z nemocnice. Zákaz platí do odvolania.

Situáciu citlivo vnímajú najmä ťažko chorí pacienti, ktorí opäť zostávajú bez osobného kontaktu s najbližšími. Ako v minulosti, tak aj teraz na tom budú najhoršie rodinní príslušníci pacientov s nezvrátiteľným stavom v poslednom štádiu, ktorí už nedokážu obsluhovať mobilné telefóny. Lekári sa budú musieť obrniť trpezlivosťou a odpovedať na telefonáty ohľadom ich zdravotného stavu.

Ako sa situácia ohľadom Covidu bude ďalej vyvíjať, dnes nevie nikto predpovedať. No zvýšený pohyb dovolenkárov či hromadných podujatí s tisícovou účasťou si môže vybrať daň v podobe viac nakazených. Všetko ale ukáže až čas…

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články