Leto plné aktivít

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Letné prázdniny prežívajú deti rôzne. Jedni idú na dovolenku s rodičmi k moru, starým rodičom, rodinám, či za poznaním kultúrnych, alebo prírodných krás. Je však veľa detí, ktoré zostávajú doma a pre tie dobrovoľníci v Pate pripravili prázdninový program plný aktivít.

Leto v Pate otvorili už v posledný júnový týždeň žiaci Základnej umeleckej školy J.F. Kvetoňa Sereď – elokovaného pracoviska v Pate, keď zorganizovali výstavku prác žiakov navštevujúcich výtvarný odbor. Za prítomnosti starostu obce Jozefa Berčíka, riaditeľky ZUŠ-ky v Seredi Dagmar Šajbidorovej, jej zástupcu Mariána Moskaľa a mnohých návštevníkov, počas vernisáže odovzdali diplomy žiakom výtvarného odboru v Pate, ktorí sa zapojili do celoslovenskej súťaže Vesmír očami detí 2022.

  Z regionálneho kola do celoslovenského boli úspešne vyhodnotené výtvarné práce žiakov z elokovaného pracoviska v Pate a to: Marek Petrovský, Marianna Moravcová, Linda Tóthová, Oskar Tóth, Miriama Jenejová (4.kategória).Tereza Kollárová, Lucia Cicáková (5.kategória)

  Lucia Cicáková získala ocenenie- za víťaznú prácu v 5.kategórií celoslovenského kola súťaže Vesmír očami detí 2022.  Všetkých žiakov pripravovala pani učiteľka Jarmila Katarína Lehoczki. Výstava prác trvala v kultúrnom dome do 3. júla 2022.

Už 4. júla sa v priestoroch klubu dôchodcov uskutočnila týždenná prázdninová dielnička pod názvom Ľudové umenie a remeslá, kde deti pod vedením pani Moniky Podhorovej získavali užitočné zručnosti potrebné v dnešnom svete. Tiež sa dozvedeli ako trávili prázdniny deti v minulosti, aký bol ich voľný čas bez mobilu a internetu…..

Počas prázdnin čaká deti v Pate ešte viacero aktivít, ako napríklad – Denný tanečný tábor COOL KIDS, Futbalový kemp, Letný školský tábor, Workoutový denný tábor, ale aj Hasičský kemp a výlet do prírody spojený s opekačkou.

Prázdninová tvorivá dielnička

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Paráda som rád že to v dedinke žije. Hlavne nech majú deturence čo robiť v lete. Určite je dobre im robiť tvorivé aktivity, nech sa len vyhýbajú alkoholu a drogám 🙂

  2. To som ešte počul že sa v Pate má stavať detské ihrisko jak sú bytovky pri šenku. Čo je na tom pravdy?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články