Vodič na Porsche Cayenne išiel po galantskom obchvate 171 km/h, hrozí mu najvyššia pokuta

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

OBCHVAT MESTA NIE JE VZLETOVÁ DRÁHA. PORSCHE TAM NAMERALI RÝCHLOSŤOU 171 km/H

KR PZ Trnava |MM|   Galantskí dopravní policajti namerali „top jazdca“ víkendu, v nedeľu o 19.31 h na obchvate mesta Galanta. Na Porsche Cayenne to vytúroval od skladov DHL smerom na pumpu. Policajný radar mu nameral v tomto úseku 171 km/h, a maximálku tak prekročil o 81 km/h. Majiteľom auta je 48 ročný Bratislavčan, ktorému príde v najbližších dňoch o tomto výkone aj doklad. Za správny delikt mu hrozí maximálna pokuta 800 eur.

 

CESTNÍ PIRÁTI SI EŠTE PRIPLATIA

Prísnejšie sankcie čakajú vodičov pravdepodobne už v lete. Prekročenie rýchlosti, v obci o 50 a viac km/h, mimo obce o 60 a viac km/h sa zaradí medzi závažné porušenia pravidiel cestnej premávky. Znamená to, že sa bude počítať medzi tri závažné priestupky počas 12 mesiacov, kedy vodič už musí absolvovať napríklad doškoľovací kurz v autoškole, nechať preskúšať svoju odbornú spôsobilosť či dať preskúmať svoju zdravotnú alebo psychickú spôsobilosť.

- Inzercia -

Pri opakovanej recidíve sa zároveň zruší povinné prednostné prejednanie prekročenia rýchlosti v takomto rozsahu v blokovom konaní a priestupok sa bude môcť riešiť aj v riadnom správnom konaní, kde sú už vyššie sankcie a je možné uložiť aj sankciu zákazu činnosti. Pôjde o prípady, keď vodič tretíkrát a viackrát prekročí rýchlosť počas 12 mesiacov (v obci o 50 a viac km/h,  mimo obce o 60 a viac km/h). Pre porovnanie: kým v blokovom konaní je najprísnejšia peňažná pokuta za rýchlosť od 250 do 800 eur, pri riadnom konaní je to od 500 do 1000 eur. Samotná výška pokuty sa v novele nemení.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Čo je to v dnešnej dobe 800euro… Pre takého čuráka čo si vozí riť v porsche sú to len drobné…

  2. Stále sa to len konštatuje a uverejňuje, ale nič sa s tým nerobí. Pre nich 800 € je ako slonovi mucha. Im to môže byť ukradnuté.

  3. Je menej nebezpečný ako tí čo idú 50 v meste či 90 mimo. A pre Anonyma takéto porshe není ani drahé (teda tie staršie kúsky) do 5k zoženiete bez problémov.

  4. Prečo pokuta? Prečo nie rovno vodičák zobrať ? Vážne nerozumiem, veď to robil vedome a úmyselne, je iné keď prekročíš rýchlosť o nejakých 5-10km/h to si ani všimnúť človek nemusí, ale toto?
    Pár krát by sa dostalo do médií že takýmto zobrali vodičák na 5 rokov a ešte im aj verejnoprospešné práce nariadili (zametanie chodníkov v peknej reflexnej veste aby ho každý videl, nie zašívať sa niekde mimo zraku verejnosti) a verím že by si rýchlo rozmysleli či toto budú na našich cestách stvárať, 800€ je pre nich smiešna pokuta, vlastne akákoľvek peňažná pokuta pre nich nie je dostatočná, chce to poriadny trest a samozrejme to aj medializovať, nech ľudia vedia čo ich čaká za takéto správanie na ceste.

  5. Ajaaaj zase rychlost jak keby cúval 😄😄😄 sak niekto uz dajte aj 300. Na tej ceste sa kludne dá vsak je siroká jak dialnica 😉

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články