Kontroly prepráv dreva

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Enviropolicajti s ďalšími subjektami vykonávajú kontroly prepravy dreva a budú v nich pokračovať aj v najbližšom období.

Enviropolicajti oddelenia Žilina odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia Policajného zboru (NCODK P PZ) v súčinnosti so Slovenskou lesnícko-drevárskou inšpekciou a policajtmi s Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline vykonávajú kontroly zamerané na prepravu dreva, kontrolu úplnosti a správnosti potrebných dokladov a zisťovanie pôvodu dreva.

Cieľom týchto kontrol je v čo najväčšej miere zamedziť nelegálnym aktivitám s drevom a postihovať páchateľov, ktorí na tejto trestnej činnosti profitujú. Ide o začiatok systematických kontrol v tejto oblasti, kde po dlhú dobu dochádzalo k rozsiahlej trestnej činnosti jednak nelegálnymi výrubmi a jednak krádežami dreva.

Policajný zbor žiada občanov, aby boli všímaví k podozrivým aktivitám v tejto oblasti a v prípade, že sú svedkom takejto činnosti alebo o nej majú nejaké informácie, tieto oznamovali polícii na číslo 158 alebo na mailovú adresu enviropolicia@minv.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Haha, plyn a energie stúpajú hore vďaka sankciám prijatými politikm v rámci falošnej solidarity a ľuďia ich majú platiť??? A sa čudujete, že stúpa čierny obchod s drevom? Ľudia chcú prežiť. Žite spokojne, kým ho ľudia použivajú iba na kúrenie, lebo ak z neho začnú vyrábať palice a kyjaky do ruky, bude veselo 🙂

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články