Ak si pri nehode zrušíte autá na šrot a nič iné sa nestane, je to škodová udalosť + potrebná dohoda vodičov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZMENA ZÁKONA O CESTNEJ PREMÁVKE

MV SR |MM| Od 1. júla je účinná novela zákona o cestnej premávke, ktorej cieľom je zmena definície dopravnej nehody v súvislosti so spôsobenou hmotnou škodou.

Udalosť, ktorá sa stane v priamej súvislosti s premávkou vozidla a pri ktorej dôjde len k hmotnej škode bez ohľadu na jej výšku, sa nebude považovať za dopravnú nehodu, ale za škodovú udalosť.

Uvedené však bude platiť, len ak sa jej účastníci dohodli na zavinení a vypísali spolu tlačivo na zabezpečenie náhrady vzniknutej škody. V takom prípade to účastníkom umožní vec vybaviť aj bez prítomnosti policajta na mieste, čím sa odstráni zbytočné blokovanie a obmedzovanie plynulosti cestnej premávky do príchodu policajta.

Obdobnú úpravu majú aj v Rakúsku a Maďarsku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Ako idea good..
  Lenže keď sa veľmi snažíme bojovať proti alkoholu za volantom, nedávame týmto šancu ožranom, že obídu bez trestu, keď spôsobia nehodu??
  A kto vôbec bude dokazovať vinníka?

 2. Ak sa nedohodnete alebo budete mat podozrenie na alkohol, volajte policiu.

 3. ako vec velmi dobra, dalsia vec su potom poistovne.. ako skratia poistne plnenie, ak nebola pritomna policia…

 4. Ak sa vám niečo nebude pozdávať (napr. alkohol u vodiča druhého vozidla, pochybnosť pri zavinení), kľudne volajte policajtov. Inak platí to čo je uvedené na tlačive, ktoré účastníci škodovej udalosti vypíšu a podpíšu.

 5. Len tu je ta jedna vec. A to, ci tento postup uznaju poistovne. U Genxxxx pozadovali policajnu spravu pri udalosti uz aj v minulosti.

 6. Keď sa nekontroluje alkohol poisťovne tak môžu zatiahnuť škodu ktorú spôsobil opilec.

 7. Niektoré poisťovne špekulujú. Čiže ak ide o škodovú udalosť a účastníci sa dohodli na zavinení, tak je ich psou povinnosťou rešpektovať to tlačivo a nepýtať správu od PZ. Chápem, že poisťovne robia všetko pre to, aby nemuseli nič vyplatiť, ale zákon platí aj pre nich.

 8. Doteraz platilo ze ak skoda na vozidle presiahla vysku 3.990e, bolo nutne volat policiu. Vypadla len tato povinnost.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články