Nehoda 2 tínedžerov na E-kolobežke. 15 ročný vodič kolobežky nafúkal 1,15 promile

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Policajti mládežníkovi ďalšiu jazdu zakázali a v správnom konaní mu hrozí až 300 eur pokuta. Okrem pozitívnej dychovej skúšky sa jazdou dopustil aj ďalších priestupkov.

Dopravní policajti boli privolaní k večernej nehode v meste Trnava, na sídlisko Linčianska. O 21.30 h sa v križovatke Ulici Zelenečská a Maxima Gorkého zrazilo osobné auto s vodičom e – kolobežky.

DVAJA NA JEDNEJ KOLOBEŽKE
15 ročný vodič na kolobežke viezol po chodníku aj o rok staršieho kamaráta. Bez toho, aby sa presvedčil, či môže prejsť bezpečne cez cestu, narazil do auta, ktoré stálo na hranici križovatky.

K zraneniu tínedžerov nedošlo. Policajti však zistili u 15 ročného vodiča alkohol. Dychová skúška mala hodnotu 0,55 mg/l, čo je v prepočte viac ako 1 promile. Policajti mu ďalšiu jazdu zakázali.

Okrem alkoholu je 15 ročný mladík zodpovedný aj za to, že viezol na e – kolobežke ďalšiu osobu a za nesprávny spôsob jazdy. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania a po jej ukončení budeme vec riešiť s osobami v správnom konaní.

PRAVIDLÁ PRE ALKOHOL NA E- KOLEBEŽKE
Vodič elektrickej kolobežky nesmie byť počas jazdy pod vplyvom alkoholu, výnimka do 0,5 promile platí iba v zastavanom území obce a na cestičkách pre cyklistov. Rovnaké pravidlá platia aj pre cyklistov, používateľov hoverboardov a Seqwayov.

15 ROČNÝ = PRÁVNE ZODPOVEDNÝ
Za priestupok je zodpovedná každá osoba, ktorá v čase jeho spáchania dovŕšila 15. rok a neprekročila 18. rok svojho veku.
Horná hranica pokuty sa u mladistvých znižuje na polovicu; pričom nesmie prevyšovať sumu 300 EUR a v blokovom konaní viac ako 60 EUR.
Zákaz činnosti možno mladistvému uložiť najviac po dobu jedného roka a za predpokladu, že výkon predmetnej sankcie nebráni jeho príprave na povolanie.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články