Viac ako 700-tisíc žiakov základných a stredných škôl si dnes prevezme koncoročné vysvedčenia

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŠVVŠ SR |MM| Dnes sa končí školské vyučovanie pre 490 618 žiakov základných škôl a 214 664 žiakov stredných škôl. Po prvýkrát sa svojím koncoročným hodnotením bude môcť pochváliť aj 58 173 prváčikov. Od piatku 1. júla sa pre školákov začínajú letné prázdniny, žiaci sa do lavíc vrátia 5. septembra 2022.

„Keď sa povie „škola,“ všetci si predstavíme ľudí, ktorí ju tvoria a ktorí sú pre nás dôležití. Pani riaditeľka, ktorá na všetko dohliada, triedna učiteľka, ktorá pozná svojich žiakov tak dobre ako vlastnú rodinu, vychovávateľky, asistenti, pani kuchárky, ktoré sa starajú o našu stravu či školník, ktorý nás víta pri dverách. A sú to aj ľudia, ktorí možno nie sú tak na očiach, no zabezpečujú chod školy – ekonómky, upratovačky a ďalší. Vám všetkým patrí veľká vďaka za vašu prácu, za vaše nasadenie,“ úprimne poďakoval učiteľom minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Zaslúžený oddych čaká takmer 63-tisíc učiteľov základných a stredných škôl.

Pri príležitosti odovzdávania vysvedčení minister školstva poďakoval aj žiakom za ich úsilie a nasadenie, s akým pristupovali k nadobúdaniu nových vedomostí a zručností, ako aj k zvládaniu rôznych skúšok a testov. Verím, že dnes si na vysvedčení nájdete také známky, aby ste boli so sebou spokojní. Ak aj nejaká známka nevyšla podľa vašich predstáv, netrápte sa preto. Vždy sa to dá dobehnúť, či už na budúci rok, alebo na letných školách, ktoré organizujeme aj cez toto leto. Dôležité však je, aby ste okrem známok v škole našli niečo, čo vás baví, čo vás nadchne a čomu by ste sa radi venovali v budúcnosti,“ dopĺňa Gröhling.

Niektorí žiaci sa vrátia do lavíc aj počas prázdnin do tzv. letnej školy. Školy môžu realizovať letné školy od 11. júla 2022 do 26. augusta 2022. Hlavným cieľom Letných škôl 2022 je podpora škôl pri organizácii aktivít na  vyrovnanie rozdielov vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, vrátane žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a na integráciu žiakov prichádzajúcich z Ukrajiny.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články