Policajti zistili na cestách až 450 priestupkov. Viac ako polovica vodičov nedodržala rýchlosť – VIDEO

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Aj policajti Trnavského kraja sa aktívne zúčastnili celoslovenskej policajnej akcie Budík. Okrem ranných kontrol na alkohol, sme si na vodičov posvietili aj v ostatné dni. Špeciálnu akciu v doprave zažili vodiči v okrese Galanta vo štvrtok.

Počas spoločného výkonu sme si na pomoc zavolali aj policajtov z iných okresov, a počas 4 hodinovej akcie zistili policajné hliadky takmer 100 priestupkov v doprave.

 

ZA TÝŽDEŇ SME CELKOVO NARÁTALI 451 priestupkov v doprave, z toho bolo:

–          za rýchlosť – 237 vodičov

- Inzercia -

–          25 osôb sme riešili dohovorom

–          13 osobám sme zadržali vodičský preukaz

–          6 osôb sa dopustilo trestného činu

–          16 osôb nafúkalo, z toho

–          12 vodičov

–          4 cyklisti

–          29 osôb počas jazdy telefonovalo

–          11 osôb malo zlý tech. stav vozidla

 

POČET ÚMRTÍ NA CESTÁCH STÚPA

V Trnavskom kraji evidujeme na cestách od začiatku roka celkom 621 dopravných nehôd, čo je o 29 viac ako vlani. Negatívny nárast je značný najmä v počte usmrtených osôb na cestách. Kým v roku 202 zomrelo ku konca júna 6 osôb, ich počet sa strojnásobil a k 27. 6. zomrelo až 18 osôb. Najviac úmrtí evidujeme v okrese Dunajská Streda, až 5 osôb.  Vážne a ťažké zranenia utrpelo 18 osôb a ľahké zranenia, do 6 týždňov liečby, malo po nehode 301 osôb, čo je 64 zranených viac ako v roku 2021.

Vzhľadom na negatívny vývoj dopravnej nehodovosti bude polícia v pripravovaných dopravných akciách aj naďalej pokračovať.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Koľko z tých zomrelých mohlo ešte žiť, keby oni sami, alebo iní dodržiavali dopravné predpisy? Čo si dokazujú? Prečo majú doplácať na nespratníkov nevinní?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články