ZŠ J.A. Komenského: Pasovanie prvákov za čitateľov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dnešný deň bol pre našich prvákov opäť výnimočný. Pri príležitosti úspešného ukončenia 1.ročníka sme ich totiž pasovali za čitateľov.

Čakalo ich množstvo úloh. Každá skupina prváčikov dostala obrovský biely papier a jednu rozprávku, ku ktorej boli pridelené rôzne úlohy: vymaľovať hlavnú postavičku, poskladať názov a hlavné posolstvo rozprávky z jednotlivých slov, všetko to nalepiť na papier a potom prečítať úryvok z rozprávky. Nakoniec si každá skupina kreslením obrázkov dotvorila svoju rozprávku podľa vlastnej fantázie. Výsledkom bolo šesť krásnych plagátov – prezentácií o rozprávkach.

Pri týchto aktivitách ich sprevádzali a pomáhali im dve princezné, šašo, tiger, červená čiapočka a čarodejnica.

Všetci prváci podpísali sľub čitateľa, ktorým sľúbili, že budú aj naďalej čítať knihy. Hlavná ježibaba ich nakoniec pasovala za čitateľov svojou čarovnou metlou. Každý prváčik si odniesol diplom a kopec veselých zážitkov.

Dúfame, že všetci budú na túto akciu ešte dlho spomínať.

šk. knihovníčka a kolektív asistentov

zdroj: ZŠ Jana Amosa Komenského Sereď Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články