Na Pažitnej ulici mesto osadilo nový bezpečnostný plot. Odstraňuje aj vulgarizmy z detských ihrísk

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta  / 27 JÚN 2022 /

Detské ihrisko aj basketbalové ihrisko na Pažitnej sú vybavené novým oplotením. Zabezpečilo ho oddelenie životného prostredia mesta na základe požiadavky obyvateľov daného sídliska. Aktuálne sa v meste pracuje napríklad aj na rutinných opravách a čistení detských ihrísk.

Garáže v blízkosti basketbalovej plochy mali poškodené omietky, na čo ich majitelia upozorňovali mestský úrad. Malí návštevníci vedľajšieho detského ihriska zasa častokrát vybiehali pomedzi zaparkované autá, čo spôsobovalo nebezpečné situácie. „Mesto preto rozhodlo o vyššej investícii do oplotenia obidvoch ihrísk. V priebehu júna práce zrealizovala spoločnosť Správa majetku Sereď s.r.o. Celkové náklady za toto oplotenie predstavujú 2.290,80 eur,“ uviedla Miriam Klottonová z oddelenia životného prostredia mesta.

Okrem toho Správa majetku Sereď v ostatných dňoch zrenovovala na objednávku mesta šmýkačku na D. Štúra, vynovila basketbalové koše na D. Štúra, na Garbiarskej a na Cukrovarskej ulici, vymenila poškodený boxovací mech na workoutovom ihrisku, opravila opakovane poškodzované komponenty na ihrisku Žihadielko, odstránila staré nefunkčné komponenty z viacerých ihrísk, doťahovala skrutky, čistila viaceré plochy, ktoré vandali skrášlili vulgarizmami (asi svojimi menami…), opravili rebrík na lezeckej stene na Dolnomajerskej, či opakovane vykonala rutinné opravy reťazí a rukovätí na detských prvkoch. Na skateparku zasa opravila vylomené rožné lišty.

 

foto: MsÚ Sereď

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Neviem nikde dohľadať, či bolo vykonané stavebné povolenie resp. ohláška na osadenie plota,
    Mám pocit že mesto sered nejak “ zabúda” na stavebný zákon či uź pri rekonštrukciách, modernizáciám atď.,,

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články