Jubilejný ročník Vedeckého jarmoku na ZŠ Juraja Fándlyho

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Je to presne týždeň, čo sa na ZŠ Juraja Fándlyho uskutočnil desiaty ročník Vedeckého jarmoku. Jeho história sa začala písať v školskom roku 2010/2011, kedy na školskom dvore vyrástli štyri vedecké stánky fyziky, chémie, biológie a ekológie. Žiaci v týchto  stánkoch „predávali“ svoje vedomosti a zručnosti svojim rovesníkom.  Táto akcia postupne oslovila viac a viac pedagógov a žiakov a tak sme sa po dvojročnej koronapauze dočkali krásneho jubilea.

Ponuka stánkov vzrástla na 15 a ich zameranie bolo naozaj pestré. Žiaci si mohli zašportovať s našimi majstrami Slovenska v basketbale, merali si svoj tlak a pulz po športovom výkone, zatĺkali klince, zhotovili paletové sedenie, vyrobili prstienky a náramky, maľovali obrazy prírodnými farbivami. Okrem týchto zručností si preverili i svoje vedomosti z anglického a nemeckého jazyka, naprogramovali cestu robotovi Photonovi, vyskúšali svoje logické myslenie v stánku matematiky, zahrali si pozmenenú matematickú verziu hry MÖLKKY. V dejepisnom stánku ich privítali herci z 5.B, ktorí si pripravili divadelné predstavenie o liečivých bylinkách. O bylinkách sa návštevníci mohli nové informácie dozvedieť viac i v iných stánkoch, nakoľko tejto téme sme sa intenzívne venovali i v rámci programu Zelená škola. Nájsť ste tu mohli i našimi žiakmi s láskou pripravené bylinkové vrecúška na prípravu čajov a polievok.

Bola radosť dívať sa na našich jarmočníkov. Celkovo je to krásny pocit vidieť, že žiaci majú o takéto aktivity záujem. Radi v  stánkoch nielen „nakupujú“ ale i „predávajú“. Veríme, že i takýmito aktivitami napĺňame náš školský vzdelávací program s názvom „Učíme pre život“ v ktorom sa snažíme prepájať teoretické vedomosti s praktickými a vzájomne prepájať jednotlivé, zdanlivo vzdialené vyučovacie predmety.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články