Rekonštrukcia začína: materská škola na D. Štúra sa do troch mesiacov stane energeticky úspornou

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Projekty / Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta  / 27 JÚN 2022

Dnes mesto odovzdalo budovu materskej školy stavebnej spoločnosti, ktorá ju podľa schváleného projektu premení na úspornú a takmer energeticky sebestačnú. V rámci mesta bude pilotným projektom inštalácia fotovoltického zdroja na streche tejto budovy. Zrekonštruovaná škola bude opäť slúžiť deťom v októbri 2022.

Zníženie energetickej náročnosti budovy MŠ Dionýza Štúra A v Seredi je financované z mimorozpočtových zdrojov, o ktoré sa zaslúžilo projektové oddelenie mesta Sereď. „Budova škôlky bude zateplená, vymenia sa okná, bude inštalovaná rekuperácia, zrekonštruuje sa vykurovacia sústava, zrekonštruuje sa osvetlenie a bude osadené úsporné LED,“ vysvetlil projektový manažér mesta Branislav Bíro. Doplnil, že čerešničkou na tejto torte bude prvé fotovoltické riešenie v rámci mestských budov. „Na materskej škole bude inštalovaný malý zdroj elektrickej energie, čím sa priblížime k energetickej sebestačnosti tejto budovy,“ doplnil Bíro. Súčasťou projektu rekonštrukcie materskej školy na D. Štúra budú aj stavebné úpravy zamerané na bezbariérovosť pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie.

Sereď začala téme energetickej sebestačnosti venovať vyššiu pozornosť. Nedávno mestské zastupiteľstvo odobrilo inštaláciu ďalších fotovoltických zdrojov na iné mestské budovy. Na budovu mestskej polície a budovu mestského úradu čoskoro pribudnú prvé dva v celkovej hodnote 81-tisíc eur. Ďalších 19-tisíc eur radnica investuje do plánovania rozširovania fotovoltických riešení v meste.

Celkové stavebné náklady na projekt po verejnom obstarávaní sú vo výške 542 735,84 eur, pričom mesto na projekte financovanom zo zdrojov EÚ participuje vlastnými financiami vo výške piatich percent z nákladov. Garancia cien stavebných materiálov v dnešnej nepokojnej dobe neexistuje, preto budeme radi, ak sa kofinancovanie projektu udrží v únosných cenových reláciách,“ uzavrel Branislav Bíro. Ukončenie prác na materskej škole je plánované do konca septembra 2022.

 

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články