Koncert skupiny TUBLATANKA zaplnil hľadisko amfiteátra

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V piatok 24.júna 2022 v Seredskom amfiteátri vystúpila najúspešnejšia slovenská rocková kapela Tublatanka. Po dlhej dobe sa hľadisko opäť zaplnilo do posledného miesta. Za kapelou pricestovali fanúšikovia nielen z celého Slovenska ale aj Čiech a dokonca i zo Švédska. Na pódium vystúpila trojica hudobníkov v zložení: Maťo Ďurinda – spev a gitara, Juraj Topor – basgitarista a Peter Schlosser – bubeník. Publiku zaspievali najväčšie hity ako Cítim sa fajn, Mama, Šlabikár, Skúsime to cez vesmír, Môj starý dobrý kabát, Vo veľkej škole dní, Loď do neznáma a ďalšie.

Kapela si svoju históriu začala písať od roku 1982. Od tej doby patria medzi najobľúbenejšie skupiny na Slovensku. Momentálne nahrávajú nový album a to priamo v Seredi v štúdiu Randal. Na vzniku albumu skupina spolupracuje s vynikajúcim muzikantom a zároveň spoluproducentom albumu Jimim Cimbalom. Preto si na vystúpenie v Seredi rozhodli Jimmiho pozvať ako hosťa. Ten pozvanie prijal s obrovskou radosťou a pokorou. Spolu s kapelou si zahral dve svoje najobľúbenejšie skladby z ich tvorby. Rocková šou nenechala v kľude sedieť hádam nikoho.

Maťo Ďurinda sa medzi spevom svojim priaznivcom aj prihováral. Pochválil Sereď, že sa zmenila k lepšiemu a poznamenal, že je vidieť starostlivosť o mesto. Ako perličku prezradil, že mu chutia seredské langoše a vždy keď je v meste ich tu kupuje a nosí aj deťom do Bratislavy. Mimochodom, v hľadisku sedela aj jeho 14 ročná dcéra Barborka a 10 ročný syn Martinko. Ako líder skupiny povedal, po období covidu si naplno užíva koncertovanie a preto v tento večer prišli na vystúpenie aj jeho deti.

Slovenská legendárna kapela predviedla v Seredi to najlepšie z najlepšieho. Koncert doslova dostal do varu prítomné publikum, ktoré si spolu s Maťom Ďurindom mnohé sklady aj odspievalo. Veď viaceré piesne sú už notoricky známe a prežívajú z generácie na generáciu. Úžasnú a neopakovateľnú atmosféru si všetci naplno užili.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články