Vernisáž výstavy SEREDSKÁ FAREBNÁ PALETA 2022

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V stredu 22. júna 2022 sa v Mestskom múzeu v Seredi konala vernisáž výstavy umeleckých diel pod názvom „Seredská farebná paleta 2022“. Piateho ročníka prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby sa zúčastnilo štrnásť výtvarníkov: Barbora Bohušová, Miroslav Čirka, Elizabeth Gálová, Peter Hanakovič, Elena Havriľáková, Elena Chatrnúchová, Mária Kalinayová, Marta Kalinayová, Ľubomíra Kubalová, Marta Kučerová, Danka Mandáková, Peter Navrátil, Rudolf Šiška, Zdenka Vrábelová. Jedná sa o viacgeneračnú výstavu, nakoľko svoje diela vystavujú staršie aj mladšie ročníky.

Kurátorkou výstavy je aj tento rok akademická maliarka Blanka Kästová zo Serede, ktorá už päť rokov nezištne pomáha udržiavať vysokú odbornú latku tohto projektu. K vystaveným dielam povedala, že ide zväčša o visiace obrazy až na jedno priestorové dielo. Každý z umelcov má svoj vlastný štýl tvorby, či už sa jedná o techniku, námety alebo hry s farbami. Podľa vedúcej múzea Márii Dikovej sú na výstave vystavené diela, vytvorené rôznymi umeleckými technikami ako kresba, akryl, olejomaľba či grafika. V dielach autorov prevláda motív prírody, maľba ročných období, kresba portrétov a architektúry, maľby rozprávkového sveta v podobe ilustrácií, ale zaujať môžu aj abstraktné diela. Niektoré diela mali spoločný námet a to súvislosť s mestom Sereď, jej okolím, prírodou, riekou Váh a pod.

Súbor vystavených diel je nesmierne pestrý a každý vypovedá o originalite a osobnom vkuse autora, o jeho fantázii a estetickom cítení. Štrnásť výtvarníkov svojim talentom vdýchlo každej maľbe dušu, čo ocenila aj kurátorka výstavy Blanka Kästová. O každom autorovi povedala stručnú charakteristiku, poďakovala im za ich výtvory a popriala do budúcna ešte mnoho krásnych diel, ktoré robia svet krajším.

Hosťom výstavy bola Martina Némethová, aranžérka mydlových kytíc. Prítomným predviedla svoju zručnosť, kreativitu a tvorbu. Vernisáž oživilo hudobným vystúpením aj zoskupenie Seredskí Zettepáci. Na úvod to bolo fujarové sólo Juraja Tomčányiho. Po otvorení výstavy Seredskí Zettepáci pokračovali v koncertovaní na ľudovú nôtu v múzejnej záhrade.

Výstava Seredská paleta potrvá od 23. júna 2022 do 23. augusta 2022. Pre návštevníkov bude sprístupnená počas otváracích hodín Mestského múzea v Seredi utorok až sobotu od 10.00 hodiny do 18.00 hodiny.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články