Oceňovanie najúspešnejších žiakov a študentov v šk. roku 2021/2022

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V stredu 22.6.2022 sa v estrádnej sále Domu kultúry v Seredi uskutočnilo slávnostné oceňovanie najúspešnejších žiakov a študentov seredských základných a stredných škôl.

Školská, športová a bytová komisia sa na základe schválených kritérií rozhodla oceniť 93 žiakov a študentov zo Základnej školy Juraja Fándlyho, Základnej školy Jána Amosa Komenského, Cirkevnej základnej školy sv. Cyrila a Metoda, z Obchodnej akadémie, Gymnázia Vojtecha Mihálika a Základnej umeleckej školy Jána Fishera-Kvetoňa.

Ocenení žiaci a študenti sa počas školského roku 2021/2022 umiestnili na popredných miestach v rôznych okresných, krajských, celoslovenských aj medzinárodných súťažiach či olympiádach. Reprezentovali školu aj mesto v umeleckej, vedomostnej ale aj športovej oblasti.

Na úvod slávnostného podujatia sa prítomným prihovorila predsedkyňa Školskej, športovej a bytovej komisie na MsÚ Slávka Kramárová, ktorá všetkým oceneným žiakom a študentom zaželala, aby svoj talent naďalej rozvíjali a aj do budúcna dosahovali veľa úspechov. Slova sa ujal aj viceprimátor Ľubomír Veselický, ktorý v príhovore nezabudol popriať všetkým krásne prázdniny: „Želám Vám, aby ste dva mesiace voľna prežili v spokojnosti a v šťastí. Nech sa po prázdninách vrátite do školy s mnohými krásnymi zážitkami, pretože to čo prežívate teraz, to si budete pamätať navždy.“ Celým podujatím sprevádzala vedúca Oddelenia ŠKRaŠ na MsÚ Silvia Kováčová. Slávnostné popoludnie spríjemnila svojim spevom Henrieta Bobuľová, ktorú mnohí poznajú ako účastníčku speváckej súťaže Superstar.

Z rúk viceprimátora Veselického si reprezentanti seredských škôl prevzali pamätný list a knihu. Išlo formu poďakovania za dosiahnuté úspechy, húževnatosť a vytrvalosť. Títo žiaci dokázali vystúpiť z priemeru a stali sa vzorom pre ostatných. Vzdelávali sa aj nad rámec svojich povinností a to mnohokrát na úkor voľného času. Svoj talent, um i športové nadanie predviedli napríklad na biologických, chemických, matematických či jazykových olympiádach, pytagoriádach, na súťažiach ako Hollého pamätník, Hviezdoslavov Kubín, Štúrovo pero, Šaliansky Maťko, na Veľtrhu mladých talentov, športových či tanečných zápoleniach. Ich úspech je výsledkom tímovej práce medzi žiakom, učiteľom a rodičom. Sereď preto môže byť právom pyšná nielen na šikovných mladých ľudí ale aj na vysokokvalifikovaných pedagógov, ktorí robia dobré meno nášmu mestu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články