MV SR: Samosprávam sa preplatí takmer 1,2 mil. eur za výdavky v súvislosti s testovaním počas pandémie

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR |MM| Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec dnes predložil na rokovanie vlády návrh na úhradu výdavkov v súvislosti s testovaním obyvateľstva počas mimoriadnej situácie účinnej od 12. marca 2020  z dôvodu pandémie COVID-19.

Vláda dnes materiál z dielne ministerstva vnútra schválila.

O refundáciu nákladov požiadalo  15 miest, 15 mestských častí a 111 obcí v územnej pôsobnosti 21 okresných úradov.

Okresné úrady v zmysle vyhlášky MV SR č. 599/2006, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o výdavkoch  na civilnú ochranu obyvateľstva z prostriedkov štátneho rozpočtu overili správnosť, oprávnenosť a primeranosť skutočne vynaložených nákladov na testovanie.  Na základe toho štát obciam a mestám preplatí výdavky v sume  1 194 123,53 eur.

„Po dôslednom spracovaní veľkého množstva dokumentov, potvrdení o splnení úloh, ako aj dokladov o spotrebe materiálu a energií,  môžeme konečne pristúpiť k refundácii výdavkov za testovanie. Chcem poďakovať samosprávam za obrovské nasadenie a zodpovednosť, ktorými prispeli k záchrane ľudských životov,“ skonštatoval minister vnútra Roman Mikulec.

Vláda už v tomto a minulom roku  preplatila samosprávam výdavky za záchranné práce počas pandémie za viac ako 10  miliónov eur:

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. No konečne po dvoch rokoch!!! Aj ja môžem nakúpiť v obchode a zaplatiť za dva roky??

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články