Rozlúčka s Kozmom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZŠ Jana Amosa Komenského Sereď / Naša škola sa v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Galante zapojila do preventívneho programu „Kozmo a jeho dobrodružstvá“, ktorý nedávno ukončili aj žiaci 2.C.

Cez postavičku kozmonauta KOZMA sa deti učili rozpoznávať nevhodné správanie, aby z nich mohli vyrásť dobrí pozemšťania, ktorí sa neposmievajú slabším, nenadávajú si, vedia sa zastať kamarátov, či podeliť sa. Pod vedením skúsenej psychologičky Mgr. Kristíny Vendéghovej sprevádzali deti kozmonauta KOZMA, ktorý lietal z planéty na planétu na svojom Kozmopláne. Palivo na cestu čerpal na Kozmopumpe vo forme pozitívnej slniečkovskej energie, ktorá bola tvorená dobrými skutkami detí. Tie sa tešili na každé stretnutie s Kozmom a na záver mu spoločne vyrobili nový raketoplán. Na poslednom stretnutí teta Kristínka a obľúbený Kozmo na pár minút premenili triedu na vesmír a s deťmi sa rozlúčili spoločným letom na novom raketopláne.

Počas desiatich stretnutí sa žiaci hravým spôsobom učili k empatii, vzájomnej spolupráci a rozvíjali svoju emocionálnu inteligenciu.

Mgr. Hana Čížová

zdroj: ZŠ Jana Amosa Komenského Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články