Cudzinci sa viezli zavretí v aute viac ako 4 hodiny, polícia prevádzača obvinila

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|Vyšetrovateľka Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ vzniesla obvinenie občanovi Sýrie žijúcemu v Nemecku za zločin prevádzačstva. Na územie Slovenska previezol 24 nelegálnych cudzincov.

Podľa zistení polície Mohamad S. (21 ročný) za vopred dohodnutú finančnú odmenu, vo výške 5 000 eur, previezol včera (20. 6. 2022) na územie Slovenska 24 nelegálnych migrantov. Ďalšia cesta mala smerovať do Rakúska. Na územie Slovenska sa dostali cez hraničný priechod Komárom – Komárno, cez Alžbetin most, medzi Maďarskom a Slovenskou republikou. Vodič mal všetkých cudzincov naložiť skoro ráno pri obci Asotthalom v Maďarsku. Cudzinci strávili zatvorení v aute viac ako 4,5 hodiny. Vodič ich po prekročení hraníc vyložil na Alžbetinom ostrove a oni sa rozutekali do priľahlého lesíka. Všímaví okoloidúci to okamžite nahlásili polícii. Na miesto boli vyslané hliadky Obvodného oddelenia PZ Komárno a na pomoc si zobrali aj služobného psa. Postupne našli všetkých 24 osôb, 13 pochádzajú zo Sýrie, ôsmi z Tuniska, jeden z Egypta, jeden z Turecka a jeden z Jemenskej republiky, všetci muži, vo veku od 19 do 42 rokov.

Prípad od kolegov z Komárna prevzala vyšetrovateľka Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ a vodiča obvinila zo zločinu prevádzačstva a zároveň podala návrh na jeho väzobné stíhanie. Po dokázaní viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články