Kultúrno-športové poduajie DD a DSS Sereď a Domova pro seniori Sokolnice v rámci cezhraničnej spolupráce

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V rámci Programu INTERREG – cezhraničnej spolupráce medzi Slovenskou republikou a Českou republikou sa vo štvrtok 16. júna konalo spoločné stretnutie Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb v Seredi s Domovom pro seniori Sokolnice.

Ide o projekt s názvom: PLUS PRE KVALITU ŹIVOTA PRE SENIOROV S CEZHRANIĆNOU SPOLUPRÁCOU. Projekt je financovaný z príspevku Európskeho fondu regionálneho rozvoja a Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky

Kultúrno-športové podujatie sa konalo v priestoroch DD a DSS Sereď, kam na dvojdňovú návštevu zavítali klienti českého zariadenia. Počas uvítacieho príhovoru riaditeľka Milada Floriánová uviedla: „Verím, že zamestnanci českej a slovenskej strany nadobudnú spoluprácou veľa nových skúseností, znalostí ale aj zručností. Klienti získajú nové priateľstvá a zariadenie získa z poskytnutých financií množstvo kompenzačných pomôcok.“ Slova sa ujal aj riaditeľ Domova pro seniori Sokolnice Petr Nováček, ktorý uviedol, že ide o vynikajúci nápad spojiť český a slovenský domov dôchodcov. Česka strana si už dánejšie hľadala partnera a riaditeľ Nováček je teraz rád, že je to práve DD a DSS Sereď. On osobne už seredský domov navštívil a na toto podujatie už spolu s ním prišli aj jeho klienti. Žiaľ väčšina je závislá na liečbe či je pohybovo menej zdatná ale všetci slovenských partnerov pozdravujú a tešia na opätovanú návštevu v Čechách. Riaditelia oboch domovov na znak spolupráce spoločne zasadili prvú ružu v novozaloženej ružovej aleji. Tá bude pripomínať mimoriadne priateľstvo, ktoré aj napriek vzdialenosti bude napredovať.

Spestrením podujatia bolo milé vystúpenie detí z Materskej školy na Murgašovej ulici. Súčasťou boli aj športové aktivity oboch zariadení, v ktorých klienti súťažili v kope loptou, hode šípkami alebo v chytaní rybičiek. Pre zručnejších boli pripravené tvorivé dielne vo forme maľovania na textil, či výroba obrázkov. Svoje výrobky si autori mohli ponechať alebo darovať. Kultúrnu vložku spestrila hudobná skupina Veselí starci. Zamestnanci oboch DSS sa mohli zúčastniť aj zaujímavých a poučných workshopov. Pre veriacich klientov bola odslúžená Svätá omša a veľkú radosť urobila aj návšteva rodinných príslušníkov, ktorí boli na podujatie pozvaní. Príjemne strávené dva spoločné dni ubehli veľmi rýchlo. Pri odchode si všetci zaželali pevné zdravie, aby sa čo nevidieť mohli opäť stretnúť – tentoraz v českých Sokolniciach.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články