Učitelia protestovali za vyššie platy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Miroslav Košírer / Bratislava / Vyše 20-tisíc pedagógov a učiteľov sa rozhodlo vyjsť do ulíc a  protestovať za vyššie platy. Už majú po krk sľubov politikov. Vláde preto predložili tri návrhy, ktorými by sa koalícia vyhla ostrému štrajku na začiatku nového školského roka. Mnohé školy sa preto protest rozhodli podporiť vlastným spôsobom  a to riaditeľským voľnom.

Okrem zvyšovaním platov je potrebná aj celková  reforma  školstva a vzdelávania pedagógov, reforma pedagogických fakúlt i celkové zvyšovanie kvality školstva.

O 16:00 hod sa odborári v priestoroch parlamentu stretli s predsedom parlamentu. Odovzdali sme mu vyhlásenie účastníkov protestu, v ktorom žiadame, aby  sa aj poslanci parlamentu konečne začali zaoberať školstvom a nehovorili len o politike. Čiže, žiadame ho, aby sa školstvo konečne stalo reálnou prioritou,“ povedal jeden z odborárov.

Foto: Miroslav Košírer

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ak im vláda nevyjde v ústrety, nech nechajú v septembri zavreté školy a môžu ísť učiť darmožráči z vlády. A k učiteľom by sa mali pripojiť všetci. Keby prišlo pred parlament ale úrad vlády 200 – 250 tisíc nasratých ľudí by sa zbadali.

  2. Vladeno práveže tohoto sa boja a začínajú predpovedať pandémiu korony už skôr ako na jeseň. Aj opičie kiahne sa zázračne objavili. Proste chcú ľudí opäť obmedzovať aby nedajbože nevyšli do ulíc.

  3. Jasne ty tupelo a vrahovia z woolstriit uz zhadzuju mandelinky a vilo v gatoch spusta 14,5 G siet. Ty morgelon.

  4. Prišli do Bratislavy podpisovať petičné hárky smerákom.
    Aj takí učia naše deti…

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články