Učiteľ nie je Google

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

pod týmto názvom sa 9. a 10. júna konal v Senci 9. ročník medzinárodnej odbornej konferencie pre pedagógov. Konferenciu organizovalo vydavateľstvo Dr. Josef Raabe spolu s partnermi a zúčastnilo sa jej vyše 400 učiteľov zastupujúcich rôzne slovenské i zahraničné školy.
Program konferencie prebiehal dva dni v šiestich konferenčných miestnostiach a jeho rozmanitosť pokryla záujem každého z účastníkov. Množstvo informácií v podaní našich i zahraničných docentov, lektorov, analytikov, ale aj legislatívcov a učiteľov z praxe, obsiahlo všetky oblasti a problémy súčasnej pedagogiky a školstva.
ZŠ Jana Amosa Komenského tento rok zastúpila početnejšia skupina vyučujúcich. Dôvodom boli hneď dva medzinárodné projekty, v ktorých škola spolu s tímom renomovaných odborníkov intenzívne spolupracuje.
Prvým z nich je projekt LIRE, ktorý sme iniciovali a ako hlavný koordinátor úspešne priviedli k vzniku výsledných produktov: – metodiky a online platformy. Medzi desiatkami referátov, prednášok, seminárov a workshopov si náš projekt získal viacerých záujemcov. O jeho kvalitnú prezentáciu sa postarali profesori a docenti partnerských univerzít zo Slovenska, Čiech a Poľska. Výborné technické a materiálové zabezpečenie poskytlo projektu vydavateľstvo Raabe.
V pútavom workshope predviedli jeho praktické využitie učiteľky základných škôl a celý náš tím propagoval uvedené prezentácie, odpovedal na otázky účastníkov a predvádzal prácu s online platformou projektu. (O projekte podrobnejšie v článku: Čo má spoločné LIRE a Poznań?)
Slávnostný galavečer konferencie zavŕšil dvojročné úsilie práce na tomto projekte: zlatým klincom večera bol práve krst knihy – metodiky nového prístupu k vyučovaniu cudzieho jazyka „Učme sa anglicky“.
Konferencia uviedla do života tri nové odborné publikácie a sme hrdí, že jednou z nich je metodika, ktorú iniciovali a spoluutvárali aj učitelia našej školy.
Náš ďalší tím z projektu „Projektový šprint“ sa konferencie zúčastnil s cieľom osobne sa spoznať a komunikovať s kľúčovou lektorkou hlavných seminárov konferencie – Ceciliou de la Paz. Ako mentorku projektu ju doteraz poznali iba z online pracovných mítingov. (O projekte podrobnejšie v článku: Projektový šprint). Cecilia de la Paz je senior konzultantka pre Svetovú banku WorldBank EdTech, zakladateľka a generálna riaditeľka EDÚCATE URUGUAY a konzultuje v rámci projektu financovaného EÚ – Digitálna transformácia a reforma národného kurikula základných a nižších stredných škôl na Slovensku. Cecilia je tiež produktívna mladá žena, ktorá všemožne presadzuje progresívny posun vo vzdelávaní a zaujali ju oba naše projekty.
Dva konferenčné dni plné odborného vzdelávania, podnetov a rozhovorov posilnili profesionalitu a rozhľad našich učiteľov. Presvedčili nás o pokrokovom význame našej práce a inšpirovali pozitívnym smerom. Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa ich.

Mgr. Práznovská, Mgr. Fogelová

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články