Výsledky víkendovej dopravno – bezpečnostnej akcie

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Ďalší víkend za nami a s ním aj ďalší odhalení vodiči páchajúci priestupky v doprave

Od piatku do nedele (10. – 12. 6. 2022) spáchalo dopravné priestupky 2 230 vodičov motorových vozidiel, 19 motocyklistov, 22 cyklistov, 35chodcov a sedem kolobežkárov.

Medzi najčastejšie priestupky počas víkendu patrili prekročenie rýchlosti (917), porušenie pravidiel cestnej premávky (680), jazda bez bezpečnostných pásov (167), zlý technický stav vozidla (115), mobil v ruke (85), nesprávny spôsob jazdy (31), nesprávne predchádzanie (11) jazda pod vplyvom alkoholu (43). V podnapitom stave vyrazili na cesty aj cyklisti a kolobežkári (53).

Viac ako 2 100 vodičov a 35 chodcov zaplatilo pokutu na mieste spáchania priestupku, 55 vodičov odišlo domov bez vodičského preukazu, 26 bez osvedčenia o evidencii vozidla, osem bez tabuliek s evidenčným číslom. Policajti zadržali aj jednu osobu, ktorá bola v pátraní.

Počet dopravných nehôd počas víkendu sa oproti rovnakému obdobiu v minulom roku znížil o 34, to znamená, že tento víkend sa stalo 109 nehôd (vlani 143). Pri nehodách zomreli tri osoby, rok pred tým dve. Ťažko sa zranilo šesť osôb, čo je o deväť menej v porovnaní s vlaňajškom (vlani počas víkendu sa ťažko zranilo 15).

- Inzercia -

Víkendové akcie samozrejme budú pokračovať aj ďalej a počas letnej turistickej sezóny pribudnú aj ďalšie, o ktorých budeme tiež vopred informovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články