Ranná nehoda dvoch vozidiel v Šintave. „Ťukance“ si vo väčšine prípadov vodiči riešia bez polície

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Šintava / Dnes v ranných hodinách došlo v Šintave na križovatke ulice Vinohradskej a Nitrianskej k dopravnej nehode dvoch vozidiel. Podľa informácií od našich čitateľov na uvedenom mieste v smere od Vinohradov nad Váhom pri osadenej dopravnej značke STOP daj prednosť v jazde, dochádza k pravidelným kolíziám.

O dnešnej nehode nám viac informácií zaslala hovorkyňa KR PZ Trnava Zlatica Antalová:

„Policajti boli dnes ráno privolaní k zrážke osobného auta a malého nákladného vozidla v obci Šintava. Vodič väčšieho auta pravdepodobne nedodržal bezpečnú vzdialenosť od auta jazdiaceho pred ním a pred križovatkou do neho zozadu narazil. Policajná hliadka na mieste podrobila vodičov dychovým skúškam, obe s negatívnym výsledkom. Polícia vec eviduje ako škodovú udalosť a policajti uložili vodičovi na mieste v blokovú pokutu“.

Polícia zaznamenala nárast hustoty dopravy na obchádzkových trasách, či už na severnej cez mesto Piešťany alebo na južnej cez mesto Sereď, ktoré súvisia s úplnou uzáverou mosta v meste Hlohovec.

Policajné hliadky vykonávajú na daných úsekoch na cestách zvýšený dohľad a v prípade potreby fyzicky riadia dopravu, a to najmä počas rannej a popoludňajšej špičky.

- Inzercia -

Apelujeme na vodičov, aby za volantom zvýšili svoju pozornosť, dbali na bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami a dodržiavali pokyny policajtov a dopravného značenia.

Polícia neeviduje od uzavretia mosta v Hlohovci, v rámci obce Šintava, výrazný nárast dopravných nehôd alebo škodových udalostí, a to ani v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Následkom zhustenej premávky môže dochádzať na danom úseku ku kolíznym situáciám.

Menšie „ťukance“ si vo väčšine prípadov vodiči, vzhľadom na ich závažnosť, pravdepodobne riešia bez prítomnosti policajnej hliadky, v rámci poistnej udalosti.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. skoda ze sa neda komentovat pod clankom o obchadzkach pri stavbe noveho zeleznicneho mosta, lebo by som bol asi napisal, ze tie obchadzky su velmi sprosto vymyslene. Jednak po dialnici to je sice kratsie ale rizikovejsie a druha varianta je prehnane dlhsia. Vobec nerozmyslate, mohli ste to vymysliet lepsie, ale to by ste museli prestat myslet len na seba.

  2. Anonym 14. júna 2022, 22:46 – vydrzte, bude samostatny clanok s moznostou komentovat a hodnotit dalsie rozhodnutie o nas vyhotovene bez nas.

  3. To treba políciu explicitne upozorniť, že po uzavretí mosta a po zvýšení intenzity dopravy, na uvedenom mieste pri osadenej dopravnej značke STOP dochádza k pravidelnému porušovaniu Zákona o cestnej premávke a povinnosti zastaviť vozidlo na príkaz dopravnej značky „Stoj, daj prednosť v jazde!“ ? Veď sa tam v špičke ani nedá prejst cez prechod pre chodcov, mnoho vodičov preletí križovatkou bez zastavenia, rovno cez prechod…!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články