SNOEZELEN miestnosť v Špeciálnej základnej škole

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

PaedDr. Jarmila Žilecká, riaditeľka ŠZŠ v Seredi /

Pán Thomas Latil, bývalý riaditeľ platformy FM SLOVENSKÁ, nám v závere roka 2021 osobne prestrihol pásku do novej miestnosti, aby nám ju týmto slávnostným gestom odovzdal do užívania. Na niektoré špeciálne vyrábané pomôcky sme však museli čakať až doteraz. A tak nám trvalo niekoľko mesiacov, kým sme pôvodnú skromnú relaxačnú miestnosť našej školy prebudovali na modernú multisenzorickú. Odteraz bude pre našich žiakov miestom terapeutického prístupu. Reguláciou podnetov a ich cieleným výberom bude naše mentálne postihnuté detičky upokojovať, ale aj stimulovať, aktivizovať a rozvíjať ich zmysly. Táto špeciálna miestnosť bude na ne pôsobiť svetlom, hudbou, zvukmi z prírody, vôňami, chuťou, dotykmi, príjemnou textúrou, rôznymi povrchmi, tvarmi  a inými podnetmi. Pre deti sa tu budú nachádzať podnety pre všetky ich zmysly (zrak, sluch, čuch, chuť, hmat, vestibulárny systém – propriocepcia).

Snoezelen je prostredie, ktoré rešpektuje spôsob, trvanie aj tempo, akým konkrétne dieťa prežíva jednotlivé stimuly. Má právo rozhodnúť sa pre stimuly, ktoré sú mu príjemné a môže slobodne – spontánne spoznávať objekty v miestnosti. Snoezelen je miesto, ktoré dáva dietkam pocit bezpečia.

 

Za toto „hniezdočko“, ktoré prináša našim deťúrencom samé pozitívne zážitky, patrí veľká vďaka všetkým, ktorí sa oň pričinili:

- Inzercia -

Okresný úrad, odbor školstva v Trnave – bývalý zriaďovateľ /finančný príspevok na vybavenie/,

Občianske združenie rodičov a priateľov ŠZŠ v Seredi /finančný príspevok na vybavenie/,

FM Slovenská, s.r.o. Sereď – menovite pán Thomas Latil, bývalý riaditeľ platformy a pani Silvia Czetli, colná manažérka firmy /plán a perfektná organizácia    sponzorskej pomoci/,

pán Mário Mikinič, manažér údržby CMI /financovanie  materiálu na opravy omietok a vymaľovanie stropu a stien novej miestnosti/,

pán Zoltán Vígh, mechanik senior firmy /vykonanie všetkých prác okolo opráv a maľovania/,

Ing. Mário Kopček – firma one2one, spol. s.r.o. Moravany nad Váhom /sponzorský príspevok  na vybavenie miestnosti/,

Mgr. Katarína Eliašová a Mgr. Alena Fačkovcová, pedagogické zamestnankyne našej školy, ktoré vytvorili projekt snoezelen miestnosti a celý čas dozerali na jeho realizáciu.

Ešte raz všetkým VEĽMI PEKNE v mene našich detí ĎAKUJEME…

 

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články