Prvé sväté prijímanie

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Na Slovensku je zvykom pripraviť dieťa na prvé sväté prijímanie v tretej triede základnej školy. Teda cca vo veku 8-9 rokov. Je to vek, kedy by už dieťa malo rozumieť základným pravdám viery aj tomu, čo tento krok prijatia Eucharistie prináša, čo je podmienkou prijatia sviatosti. Prvé sväté prijímanie završuje uvedenie do kresťanského života.

Príprava na prvé sväté prijímanie sa v našej farnosti koná každý rok a trvá počas trvania školského roka od septembra do mája. Pozostáva zo školskej katechézy, ktorej sa deti zúčastňujú.

Včera sa konala v kostole Narodenia Panny Márie v Pate slávnostná svätá omša spojená so sviatosťou Prvého svätého prijímania. Zúčastnilo sa ho 24 detí. Tento deň bol pre nich veľkým sviatkom a dôležitou zastávkou v ich kresťanskom živote, ale bola to aj významná udalosť v živote rodičov, krstných a starých rodičov, ktorí sa chcú podieľať na zážitku a radosti detí.

Sviatočnú omšu celebroval a akt svätého prijímania vykonal správca farnosti v Pate Ladislav Kuna.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ako pozerám tak pozerám Pata tu má čo sa obcí týka najviac komentov a najviac pozretých článkov :). Niečo na tom bude asi sa tam robia veci presne tak ako sa majú.

  2. Tá feťácká mrochta Alena, čo dala každému, čo tam robí?! Čo videla smrtku? 🤣

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články