Prejazd historických vozidiel mestom

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Milovníci veteránov sa mohli pokochať ich krásou v piatok 3. júna, kedy približne 50 historických vozidiel prešlo cez SEREĎ v rámci podujatia Piešťanské zlaté stuhy. Ide o medzinárodné podujatie, ktoré si tento rok pripisuje v poradí už 29. ročník. Spanilá jazda odštartovala v Drahovciach smerom na Leopoldov, Šúrovce, SEREĎ, Veľké Úľany a s prestávkou v Jelke. V poobedných hodinách sa rovnakou trasou vracali späť opäť cez SEREĎ, Šúrovce, Leopoldov, Veselé, Trebatice až na veľké stretnutie do Piešťan. Cestou prešli ďalšími väčšími aj menšími obcami a kto ich videl bol určite nadšený. Účastníci boli nielen zo Slovenska ale aj Čiech, Rakúska a Nemecka. Niektoré vozidlá boli skutočné skvosty a pri jazde z nich vyžarovala starodávna elegancia. My sme si na jazdu veteránov počkali pred kaplnkou v Čepeni. Väčšina posádok nás zdravila zvukovým znamením či zamávaním. Mnohí zberatelia veteránov svoje vzácne kúsky šoférovali dokonca dobovom oblečení, čo naozaj pôsobilo ako návrat do dávnej minulosti.

Stretnutia majiteľov automobilov v Piešťanoch siahajú do prvej polovice 20-teho storočia. V rokoch 1932 až 1937 sa tu konali slávne súťaže o najkrajší automobil, známe pod názvom Concours d Elégance. Zúčastňovali sa ich známi kúpeľní hostia či tunajší lekári s nablýskanými automobilmi, napríklad aj herec Vlasta Burian.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články