Mínu autom doviezol na políciu v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|    TOTO NIKDY NEROBTE, MÔŽTE TOTIŽ VYBUCHNÚŤ – V AUTE SI V POHODE VIEZOL PROTITANKOVÚ MÍNU

Policajti sa s takýmto nebezpečným správaním už dávno nestretli.

Dnes ráno prišiel na Obvodné oddelenie v Seredi muž, ktorý v kufri svojho auta doviezol zhrdzavenú mínu. Kovový predmet mal vykopať na svojom pozemku v miestnej záhradkárskej osade. Policajti ihneď na miesto privolali pyrotechnika z Trnavy, ktorý potvrdil, že ide o protitankovú mínu z 2. svetovej vojny. Našťastie bola munícia nefunkčná, keďže jej chýbal iniciátor.

Pyrotechnik mínu zaistil, bezpečne previezol na určené miesto. Neskôr bude spolu s ďalšou muníciou hromadne zlikvidovaná.

Nielen v lesoch a na poliach, ale aj vo vlastnej záhradke treba byť opatrný. Pokiaľ objavíte podozrivý predmet, v žiadnom prípade s ním nijako nemanipulujte, ale ihneď privolajte políciu. To, že je munícia stará a hrdzavá, neznamená, že nie je nebezpečná. Aj keď vyzerá nefunkčne, pri neodbornej manipulácií môže prísť k jej odpáleniu.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Takze podme si to zrekapitulovat. Nasiel na zahradke PT Mi-K po 78 rokoch od ulozenia, vykopal, ocistil, nalozil do kufra auta a vozil po meste zo zahradky do kasarni z kasarni na policiu. Takze v kufri mal 4,9 kg zaisteneho TNT isteneho hrdzavym drotikom dopravnej poistky alebo nezaisteneho s hrdzavym zlyhanim docasnym alebo trvalym. Mína ma zapalovac proti zdvihu, mal teda stastie ze nasiel cvicnu a uz vydymenu. Mohol najst aj ostru. Snad ani po tych rokoch by hrdza nedopustila ju nachvilu dvihnut zo zeme v plnom zdravy. Este by ma zaujimalo, ze ked si takto ide po meste ci obchadza vytlky.

 2. Ja som 2X nahlásil výbušninu ktorú som našiel detektorom. Už nikdy v živote nič také neurobím !!! Nech to niekomu buchne pod zadkom,je mi to jedno ! Dostal som vysokú podmienku,vzali mi veci za viac ako tisíc evri a aj tie ktoré som si poctivo kúpil…
  Tento štát je zlodej !

 3. clovek by povedal, ze je u nas zakazane pobehovat s detektorom, ale kto vie no.

 4. Detektoristi nie sú archeológovia!!!

  -samotný nález nie je pre archeológa tak dôležitý, ako kontext v ktorom sa pamiatka nachádza, vykrádaním sa oberáme o dôležité informácie a poznatky
  -detektoristi zničia každoročne stovky nálezísk, čím znemožnia prácu a výskum na archeologickej lokalite a tým zničia históriu daného územia
  -práve vo vašej obci alebo okolí možno vykradnú títo zlodeji histórie pamiatky, ktoré by za iných okolností preslávili vašu obec či mesto
  -pamiatkam, ktoré sú tisíce rokov ukryté v zemi, je najlepšie pod zemou a vydržia tam aj do príchodu archeológa, ktorý vie najlepšie ako s nimi naložiť, skúmať a publikovať ich
  -každý nález je potrebné odovzdať archeológovi, prípadne arch. inštitúcii

 5. Anonym 10:04
  Si chytrý ako bývalé rokefem rádio. Vac k tomu nemám čo dodať.

 6. Daniel – skoda ze tebe nikto nedokaze zakazat pristup na internet, aby sme si tu poniektori nemuseli vyskriabat oci pri citani tvojich prispevkov.
  Ps: jednu vec ti ale zabudli vziat – obciansky preukaz, resp. stacilo by dopisat malu poznamku nesvojpravny v dosledku pozivania alkoholickych napojov.

 7. Myslis, ze okrem vygumovanej lebene aj slope?
  Podla vzoru svojho voccu aj s bromhexinom?

 8. Anonym 4. júna 2022, 11:03 – vzhladom na moralny a inteligencny upadok, nechtiac poodhalil svoju indentitu, takze nemyslim, ale zial viem.

 9. Nechtiac? Je to narcis jak vysity. Ked ho pravoplatne odsudili daval rozhovory snad aj lolovi. A tu na seba praska jak mako.

 10. Debili nadomnou aj viete občas rozosmiať ! Vedomosťami mi nesiahate ani po členky,ale šak aj takí musia byť na tomto svete,inak by tu bola nuda

 11. Daniel, akymi vedomostami? Odsoferovat zdvizku 8-12h a vo volnom case konzumovat alkohol a pobehovat s detektorom po poliach?

 12. Anonym 12:53
  Ked sa podpíšeš vlastným menom a priezviskom,tak ti odpíšem. Dovtedy si u mňa iba bezmenná nula !

 13. Uz si sa vyhrazal, ze si zistis identitu. Ponukol som ti moznost stretnut sa a ta moznost stale plati. Daj miesto a cas, pridem tam s tabulkou Daniel je blbecek, aby si vedel od koho dostanes po kotrbe.

 14. Daj si prosím na tú cedulu nápis som coco aby sme si ta vedeli zaradit aj ostatný okoloidúci

 15. Pre toho nadomňou 4. júna 2022, 20:52 – ty sa zarad naspat do 5. rocnika zakladnej skoly dostudovat si pravopis 😉

 16. S pribrzdenými Anonymami sa baviť nemienim. Zvlášť s neoliberálnymi pakami ktorí neznesú iný názor ako ten svoj. Ja ti na tvoj názor nekydám,prečo ťa tak rozožiera ten môj ?
  Ked vieš o mne všetko,tak prečo neprídeš ku mne na návštevu ? To ti nepríde divné že iba ty si ten ktorý stále vyrýva ? Mám ťa na háku !

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články