Zostať po nehode na diaľnici je riziko

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|   V súvislosti aj s tragickou dopravnou nehodou na diaľnici R7 upozorňujeme vodičov, aby pri nehodách na diaľniciach neriešili rozbitá autá a dostali sa čo najskôr do bezpečia, mimo diaľnicu.

Včera obaja vodiči po prvom náraze zostali na diaľnici a riešili na mieste celú situáciu, prehľadávali si obaja interiér áut a pohybovali sa celý čas v okolí vozidla.

Dôrazne upozorňujeme vodičov, aby sa plne venovali vedeniu vozidla a ak je na ceste náhla prekážka, dokázali na situáciu včas zareagovať.

V tomto prípade išlo o prehľadný úsek a nebol dôvod, aby vodič Volva narazil do vodiča Škody a tobôž, aby si vodič kamióna situáciu na ceste v dostatočnom predstihu nevšimol. Obzvlášť opatrní by mali byť vodiči na diaľniciach, kde je rýchlosť vyššia a vodiči rýchlejšie strácajú za volantom pozornosť. V tomto prípade prišiel zbytočne o život človek, ktorý nehodu nezavinil.

ČO V ŽIADNOM PRÍPADE NEROBIŤ?

-ZOSTAŤ V AUTE

-VYSTUPOVAŤ DO STRANY PRICHÁDZAJÚCICH VOZIDIEL

-POSTAVIŤ SA PRED ALEBO ZA VOZIDLO A ČAKAŤ NA POMOC

-POHYBOVAŤ SA VOĽNE PO DIAĽNICI

-REGULOVAŤ DOPRAVU NA DIAĽNICI

-POSTAVIŤ SA TESNE ZA ZVODIDLÁ

-OPRAVOVAŤ PORUCHU NA MIESTE

 

MYSLITE NA BEZPEČNOSŤ POSÁDKY

Dajte si reflexné vesty, vystúpte cez pravé dvere vozidla a choďte do bezpečia, mimo vozovku, najlepšie v dostatočnej vzdialenosti za zvodidlá.

Z bezpečného miesta privolajte pomoc na čísle 158 a príp. kontaktujte bezplatnú nonstop linka SOS CENTRUM 0800 100 007.

Pokiaľ to situácia dovoľuje, nezabudnite na vozovku umiestniť výstražný trojuholník. Umiestnite ho v dostatočnej vzdialenosti od vášho vozidla.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Dvaja tupci sa nevenovali riadeniu, naraziť do pred ním idúceho, resp. stojaceho auta takýmto spôsobom dvakrát v priebehu necelých dvoch minút svedčí o tom, že vodiči pozerali všelikde, len nie pred seba. A to správanie oboch vodičov osobných áut po prvom náraze je tiež kapitola sama o sebe. Toľko tuposti čo sa tam skoncentrovalo sa len tak nevidí.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články