Strelecká súťaž v areáli kasární

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ondrej Urban /  Občianske združenie UN-Veteran Slovakia a Zväz vojakov SR – klub Sereď v spolupráci s 91. ženijným plukom Sereď usporiadali na sobotu 28. mája 2022 už VIII. ročník streleckej súťaže. Súťaž je každoročne organizovaná pri príležitosti Medzinárodného dňa príslušníkov mierových síl OSN.

O prvé miesto prišlo zabojovať celkom 20 trojčlenných družstiev.  Miestom konania súťaže bola strelnica v kasárňach, kde sa strieľalo zo samopalu vz.58 redukovanými nábojmi na terč s kruhmi vo vzdialenosti 25 m. Počet rán bol určený na 5 + 5 v polohách stojmo a ležmo. O víťazovi rozhodoval  počet dosiahnutých bodov. Súťaž otvoril prezident UN Veterán Štefan Jangl.

Po ukončení súťaže boli najlepší jednotlivci a družstvá ocenené diplomom, pohárom a medailou.  Najpresnejšiu mušku predviedli a prvé miesto získali členovia družstva veliteľstva 1. mechanizovanej brigády Topoľčany 2 s celkovým počtom bodov 281 z 300 možných. Bystrice,  na druhom mieste sa umiestnilo družstvo Zväzu vojakov SR – klubu Kežmarok s počtom bodov 272 a tretie miesto obsadilo družstvo Zväzu vojakov SR – klubu Sereď 1 v zložení plk. v. v. Ing. Rostislav Šmehlík, pplk. v. v. Ing. Marián Bartek a kpt. v. v. Mgr. Milan Galgóci s počtom bodov 268.

Medzi jednotlivcami obsadil 1. miesto v streľbe stojmo Lukáš Marcinkech z družstva veliteľstva 1. mechanizovanej brigády Topoľčany 2, 2. miesto Radim Kamrla z družstva veliteľstva 1. mechanizovanej brigády Topoľčany 1 a 3. miesto získal plk. v. v. Ing. Miroslav Klimek z družstva UN-Veteran Slovakia.  V streľbe ležmo sa na 1. mieste umiestnil Ladislav Mosný ml. zo Šintavy, 2. miesto obsadil Lukáš Marcinkech a 3. miesto získal plk. v. v. Ing. Rostislav Šmehlík z družstva Zväzu vojakov SR – klubu Sereď 1. V kombinácii streľby stojmo a ležmo dosiahol celkové víťazstvo Lukáš Marcinkech, na 2. mieste sa umiestnil Radim Kamrla a 3. miesto obsadil Peter Lorenc z družstva pod vedením pplk. v. v. Ivana Vtáka.

Súčasťou podujatia bolo aj odovzdanie najvyššieho vyznamenania Zväzu vojakov SR – Hviezdy ZV SR -členom klubu Sereď plk. v. v. Ing. Rostislavovi Šmehlíkovi, pplk. v. v. Ing. Mariánovi Bartekovi a pplk. v. v. Ivanovi Vtákovi za dlhoročnú aktívnu činnosť vo Zväze vojakov SR. Vyznamenania im v mene prezidenta Zväzu vojakov SR odovzdal predseda ZV SR – klub Sereď pplk. v. v. Ing. Ondrej Urban.

- Inzercia -

Na záver priateľského zápolenia sa všetci spoločne stretli pri veteránskom guláši, ktorý pripravili v poľných podmienkach kuchári ženijného práporu.

 

 

zdroj: Mesto Sereď

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články