Minister vnútra a policajný prezident: Policajný zbor bol dlho zanedbávaný, chceme ho dostať do 21. storočia

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR |MM|  Minister vnútra SR Roman Mikulec a vedenie Policajného zboru sa dnes v Nitre stretli so zástupcami policajných zložiek z Nitrianskeho kraja. Po pandémii COVID-19 sa vedenie rezortu vnútra vracia k policajným aktívom v regiónoch Slovenska. Cieľom je konštruktívny dialóg s príslušníkmi Policajného zboru z výkonu a reflektovanie ich poznatkov pri dôležitých rozhodnutiach.

Minister vnútra SR Roman Mikulec sa na úvod stretnutia poďakoval policajtom za ich prácu a zvýšené nasadenie počas uplynulých dvoch rokov pri zvládaní pandémie a najnovšie v súvislosti s vojnou na Ukrajine. „Teší ma, že podľa najnovšieho prieskumu je polícia druhá najdôveryhodnejšia inštitúcia na Slovensku. Je to znak, že prácu, ktorú polícia a rezort vnútra robia, vnímajú občania pozitívne. Posilnenie dôvery v Policajný zbor je aj cieľom uskutočňovaných zmien a reformy. Všetkým veľmi pekne ďakujem za prácu, polícia má rozviazané ruky a ja za nimi plne stojím,“ povedal šéf rezortu vnútra Roman Mikulec.

Policajtom poďakoval za prácu, ktorú vykonávajú v prospech spoluobčanov, aj prezident Policajného zboru Štefan Hamran. „Som rád, že dôvera v políciu stúpa.  V personálnej politike je mojím cieľom, aby dostali šancu riadiť Policajný zbor slušní policajti s morálnym kreditom oslobodení od politických vplyvov. V tejto súvislosti zároveň konštatujem, že vďaka pánovi ministrovi Mikulcovi má polícia konečne rozviazané ruky,“ povedal policajný prezident.

Vedenie ministerstva pracuje na zlepšení pracovných podmienok policajtov a ich materiálno-technickom zabezpečení, ktoré bolo v uplynulých rokoch zanedbávané. „Cieľom reformy  je, aby Policajný zbor bol pripravený plniť úlohy v 21. storočí. Bol efektívnejší, policajti boli adekvátne vystrojení a vyzbrojení, mali dobré podmienky na svoju prácu, boli adekvátne finančné ohodnotení a tomu zodpovedali aj výsledky ich práce,“ povedal minister Roman Mikulec.

V oblasti výstroje ministerstvo vnútra za minulý rok nakúpilo oblečenie a obuv pre policajtov v hodnote približne 8 miliónov eur, plánujeme tiež obnoviť vozový park napr. z európskych peňazí prostredníctvom Plánu obnovy a odolnosti SR.

O úprave platov policajtov rokuje ministerstvo vnútra s ministerstvom financií. Šéf rezortu vnútra ubezpečil policajtov, že sociálne zabezpečenie príslušníkov Policajného zboru zostane zachované.

Policajný prezident informoval, že po zmenách na úrovni Prezídia Policajného zboru, ktoré smerujú k zefektívneniu vyšetrovania závažnej ekonomickej trestnej činnosti a envirokriminality, sa v ďalšom období budú posilňovať základné policajné útvary v regiónoch. Policajný zbor by mal mať menej riadiacich funkcionárov a viac výkonných policajtov. Uskutočniť by sa mali aj zmeny vo vzdelávaní tak, aby stredné policajné školy vedeli pripraviť ročne viac ako 1 200 policajtov, čo je dvojnásobok oproti súčasnému stavu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. HRUZA, TENTO CLOVEK IDE ROBIT REFORMU V POLICII? TOTO MOZE BYT LEN NA SLOVENSKU!

 2. Zato Kali ju spravil tak po slovensky – mafia v polícii a tieňový minister bodor

 3. O reforme rozprávajú už vyše dvoch rokov a zjavne nevedia čo je treba vlastne reformovať a ako.

 4. Co zreformovali je ze sa vratili k menovaniu policajneho prezidenta ministrom tak ako tomu bolo kedysi a oni si na vtedajsej kritike urobili kampan

 5. pre Anonym 28. mája 2022, 8:32, ty blbe vies citat? toto je o kom clanok? cisty analfabet-OLAJNO VOLIC!

 6. 12:28 klídek, čo si nervózny. Či znepokojila ťa tá veta, že teraz sú konečne na rade regióny? Neboj, do volieb času dosť, všetko stihnú a prieskumy nenaznačujú nejaký dramatický návrat ficopele mafie a už vôbec nie kokotlebovcov, tí sa rozpadli úplne.

 7. pre Anonym 28. mája 2022, 13:00, mne sa rozpadli??? he he he ja nevolim neverim politikom ty naivna ovca!

 8. 14:38 chudáčisko, šak keď nevolíš tak práveže volíš, a to tých čo po tých voľbách idú do vlády. Len nevoľ naďalej, to je dobre, ale potom si neotváraj papuľu a nič nekritizuj, nemáš na to právo.

 9. Zvýšime úroveň štatnych zamestnancov a znížime úroveň bežných občanov za pásom… každá minca má dve strany ušoplesk

 10. pre Anonym 28. mája 2022, 16:43, mam pravo, su totiz plateni z mojich dani, ty hnupe naivny!

 11. To iste by sa mohlo stat aj nám hasičom, čo robíme 24ky a máme z toho zaplatených 17 hodín aj to 750€ v čistom mesačne

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články