Víkend otvorených parkov a záhrad 2022 – Múzejná historická záhrada v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Mária Diková, vedúca Mestského múzea – Fándlyho fary v Seredi /     Dom kultúry – Mestské múzeum v Seredi sa zapája aj v tomto roku do celoeurópskeho podujatia „Víkendu otvorených parkov a záhrad 2022“.  Na Slovensku zastrešuje toto podujatie mimovládna nezisková organizácia Národný Trust n. o. Mestské múzeum pripravilo program v piatok 3. 6. 2022 od 17.00 do 19,00 hodiny pre rodiny s deťmi – tvorivú dielňu „Farby prírody“ na terase v záhrade, mládež a dospelých pozýva do expozície na podujatie „Fándlyho čitáreň“, kde sa môžu zapojiť do čítania. V sobotu 4. 6. 2022 od 10.00 do 14.00 hodiny pozývajú návštevníkov na prehliadky historickej záhrady, ktoré sú spojené s video prezentáciou osobnosti slovenského kňaza, spisovateľa Juraja Fándlyho v priestore múzea.

Viac ako 500 záhrad nachádzajúcich sa v 23 európskych krajinách otvára svoje brány

od piatka 3. júna do nedele 5. júna 2022, aby spoločne oslávili význam parkov a záhrad pre našu spoločnosť. Parky a záhrady čelia zmene klímy je témou XIV. ročníka podujatia.

Európske krajiny zdieľajú spoločné zelené dedičstvo reflektujúce vkus a  know-how záhradníkov, botanikov i umelcov, ktorí cestovali a šírili záhradné umenie po celom kontinente.

Záhrady v talianskom, francúzskom, anglickom štýle, upravené parky, botanické, komunitné, prírodné a ďalšie druhy parkov a záhrad v celej Európe inšpirujú umelcov a dizajnérov aj dnes. Množstvo európskych parkov a záhrad, otvorených výnimočne na víkend Rendez-vous aux jardins (Stretnutie v záhradách – Víkend otvorených parkov a záhrad na Slovensku)  ponúka príležitosť objavovať jedinečnosť a veľké bohatstvo záhrad a parkov v Európe.

Podujatie sa koná pod záštitou ministerky kultúry SR Natálie Milanovej a ministra životného prostredia SR p. Jána Budaja.

– – –

Usporiadateľ:  DK – Mestské múzeum v Seredi v spolupráci s mimovládnou neziskovou organizáciou Národný Trust n. o.

Názov podujatia: Víkend otvorených parkov a záhrad – Múzejná záhrada Mestského múzea v Seredi

Miesto: Múzejná záhrada a Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi, Ul. M. R. Štefánika 8

Trvanie kultúrneho podujatia: 03. 06. 2022 – 04. 6. 2022

 

Program: 

3. júna 2022,  17.00 – 19.00 hod., terasa, Múzejná záhrada

Tvorivá dielňa pre deti i dospelých „Farby prírody“, remeselná výroba náramkov s Jankou Kamasovou

3. júna 2022,  17.00 – 19.00 hod., Mestské múzeum – expozícia

Kultúrne podujatie „Fándlyho čitáreň“, video prezentácia osobnosti Juraja Fándlyho a čítanie z jeho kníh

4. júna 2022,  10.00 – 14.00 hod., Múzejná záhrada a Mestské múzeum –  expozície

Prehliadka záhrady: „Fándlyho nekvitnúca jabloň, história fary a kostola“ – prezentácia historických artefaktov a pamiatky zaniknutého kostola v záhrade a lapidáriu s odborným výkladom a s videoprezentáciou osobnosti Juraja Fándlyho – lektorky PhDr. Eva Vrabcová a Mária Diková, vedúca múzea

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články