Myslíme to s ochranou prírody na Slovensku vážne ?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZŠ Jána Palárika Majcichov / Územie chatovej osady Čierny potok v Súľovských skalách je zaradené v štvrtom stupni ochrany, avšak čoskoro sa plánuje zníženie ochranného stupňa na druhý, čo umožní väčšie a nezvratné zásahy do prírody.

Znížiť stupeň ochrany je v zmysle platnej legislatívy možné iba ak zanikne predmet ochrany, čo sa v tomto prípade nestalo. Ohrozené územie nie je na Slovensku ojedinelé a s nedostatočnou ochranou prírody sa potýkajú aj iné lokality, napríklad v Tatrách.

Súľovské skaly sú domovom mnohých zákonom chránených druhov, vrátane hmyzovníka Holubyho a hmyzovníka muchovitého, ktoré patria medzi najcennejšie druhy orchideí.

Autor: Mária Jánošíková

Link na video:

https://www.youtube.com/watch?v=Pm5z8hlLDkY

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. My, Slováci máme jednu vlastnosť, čo sa málo kde vidí a to posadnutosť ničiť okolo seba všetko čo sa len dá. Ničíme ornú, úrodnú pôdu pre developerov, ničíme nemocnice a nové ideme stavať, priemysel, rieky, potoky, lesy a nakoniec aj zostatok prírody. Naše hory, kopce sú už prevŕtané ako ementál. Len sa rozkráda a ničí čo sa len dá. Pritom sa naši predstavitelia tvária, ako by zhltli všetku múdrosť sveta. Nuž, politika = patent na rozum, ale pre seba., pritom p. Budajovi sa nechce ísť bývať medzi medvede.

  2. Vychádzajúc z informácií uvedených v článku nechápem ako je možné plánovať zníženie stupňa ochrany, keď legislatíva umožňuje za strikne daných podmienok, že sa tak môže udiať iba ak zanikne predmet ochrany. Kto plánuje a čo ho k tomu vedie? Bolo by treba odsledovať kto svojim podpisom odsúhlasí takýto zámer a následne skúmať, či neprišlo k trestnému činu. Veď to je nehorázne. A štátne orgány? Obávam sa, že znova príde k výhovorkám typu my s tým nič nevieme urobiť, čo je tiež nehorázne, pretože tým pádom sú celkom zbytoční a ak ich zväzuje legislatíva, mali pressa možnosť ju zmeniť. Ale možno to len s tou ochranou prírody na Slovensku nemyslia vážne. Bude zaujímavé sledovať stanoviská kompetentných.

  3. Stačí pozriet okolo váhu..bordel..plachty ponatahovane..atd..a nic sa nerieši s tymi plachtami a chatrcami popri váhu..rybarska stráž plna huba reči..a nič..životné prostredie..tiež nič …to tu je v prdeli veru..

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články