VIDEO z korún stromov: pozrite, čo vidia stromolezci v seredskom amfíku

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta /

Prácu arboristov, teda profesionálnych ošetrovateľov stromov, môžu Seredčania v meste sledovať už druhú sezónu. Vybrané mestské stromy kontrolujú a vykonávajú potrebné zdravotné a bezpečnostné rezy, robia vysoko odbornú a náročnú prácu v korunách stromov. Musia byť fyzicky zdatní, obratní, mať za sebou prax a reálne rozumieť stromom tak, ako napríklad zverolekár rozumie vášmu štvornohému miláčikovi. Šplhajú sa vysoko do korún stromov, pohybujú sa v nich ako veveričky, alebo visia na lanách vo výške štvorposchodovej budovy.

„Na objednávku mesta už druhý týždeň kontrolujú a ošetrujú stromy v areáli mestského amfiteátra, aby sme pred otvorením kultúrnej sezóny zaistili ich prevádzkovú bezpečnosť. V areáli prevažujú javory, jasene a lipy, pri pódiu sú dva krásne duby a pri zadnej bráne aj obrovský platan. Prácu arboristom komplikuje porast brečtanu, ktorý zakrýva kmene stromov, a tým sťažuje ich kontrolu,“ uviedla Katarína Navrátilová z oddelenia životného prostredia mesta.

Pod brečtanom boli na kmeňoch aj kostrových konároch viacerých stromov zistené rôzne poškodenia,  napríklad dutiny, či plodnice drevokazných húb. „Tieto negatívne ovplyvňujú stabilitu stromov. Následne je preto dôležité vykonať redukčný a stabilizačný rez koruny stromu a v nevyhnutných prípadoch aj výrub,“ doplnila Navrátilová.

Pozrite si video z korún stromov seredského amfíku, ktoré počas aktuálnych prác zhotovil pre potešenie čitateľov Seredských noviniek arborista  Jaroslav Šurhaňák. Ďakujeme za spoluprácu!

 

Pozrite si video

 

foto a video: Jaroslav Šurhaňák, arborista – stromolezec

 

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Inak tie lavičky bez operadla sú čistý fail! Však sa na tom nedá pohodlne sedieť!
    Človek môže iba zatlačiť slzu, ako sa na tých starých pohodlne sedelo, aj skákať sa po nich dalo 🙂

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články